وحیدی خواستار تقویت روابط ایران و جمهوری آذربایجان شد

به گزارش خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر  احمد وحیدی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در حاشیه دیدار کامران علی اف دادستان کل جمهوری آذربایجان که در محل وزارت کشور ایران برگزار شد، در جمع خبرنگاران این مطلب را مطرح کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به مسائل و منافع مشترک دو کشور تاکید شد که نباید طرف‌های ثالث در روابط مناسب دو کشور دخالت داشته باشند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه توطئه هایی در برهم زدن روابط دو کشور وجود دارد؛ اظهار کرد: طرف ثالث در تلاش است تا سوء تفاهم ایجاد کند که این مساله به نفع هیچ یک از دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان نیست.

 دکتر وحیدی درباره این دیدار هم گفت: دادستان کل آذربایجان به دعوت دادستان محترم کل ایران به تهران سفر کرده است.

وی با اشاره به دیدار دادستان کل جمهوری آذربایجان با وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران، اضافه کرد: باتوجه به درخواست ملاقات از طرف هیات جمهوری آذربایجان نشست مشترکی در ارتباط با تقویت همکاری ها و بررسی مسائل بین دو کشور همسایه برگزار شد.

وزیر کشور با تصریح بر اینکه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به عنوان دو کشور راهبردی در منطقه روابط خوبی با همدیگر دارند؛ گفت: در نشست امروز سلسله هماهنگی‌هایی برای موضوعاتی چون مقابله با مواد مخدر صورت گرفت.

وی اضافه کرد: در مورد برخی مسافران و رانندگان ایرانی که در سفر به جمهوری آذربایجان دچار مشکل شده بودند، صحبت شد تا بررسی لازم در این زمینه انجام شود.

وزیر کشور ادامه داد: همچنین درباره تبادل زندانیان هم بحث و گفت‌وگو شد و تلاش بر این است که روابط دو کشور به صورت همه جانبه تقویت شود.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف