واکنش یگان حفاظت به فشن شوی چند دختر جوان در محوطه تخت جمشید؛ محجبه بودند/ عکس

روح‌الله خالدیان مسئول یگان حفاظت مجموعه تخت جمشید بیان کرد: در این فیلم چهار بانو با لباس‌ها و پوشش محجبه در حال راه رفتن در دروازه ملل هستند و هیچ حرکت ناموزون یا وضعیت نامناسبی نداشتند اما منتشر شدن این فیلم در فضای مجازی نشان می‌دهد که این افراد به دنبال کاری تبلیغاتی بودند؛ این در حالی است که ما از قصد و هدف این افراد آگاهی نداشتیم.

مسئول یگان حفاظت مجموعه تخت جمشید ادامه داد: این کار با هماهنگی مجموعه انجام نشده است و حتی مکان یا رختکن برای تعویض لباس در اختیار این افراد قرار نگرفته و بدون شک آنها دوربین هم همراه نداشتند چراکه در مجموعه تخت جمشید عکاسی یا فیلمبرداری با دوربین حرفه‌ای ممنوع است و به گردشگران اجازه آوردن دوربین حرفه‌ای داده نمی‌شود. لذا امکان دارد که این فیلم را با دوربین گوشی و تلفن همراه خود گرفته باشند.

عکس | فشن شوی چند دختر جوان در محوطه تخت جمشید | واکنش یگان حفاظت درباره لباس و پوشش دختران؛ محجبه بودند!

وی بیان کرد: طبق ضوابط موجود مبنی بر ممنوعیت تبلیغات در مجموعه جهانی تخت جمشید، مجوز برای ساخت اینگونه ویدیوها صادر نمی‌شود و اقدام صورت گرفته می‌تواند پیگرد قانونی در پی داشته باشد.

مجموعه تخت جمشید به یادگار مانده از دوران هخامنشیان و ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو در ۵۵ کیلومتری شمال شیراز و در محدوده شهرستان مرودشت قرار دارد.

۲۳۳۲۳۳