هیچ کاری در حوزه فرهنگ انجام نمی‌شود، مگر آنکه مطابق با الگوی مصوب دولت باشد

محمد مهدی اسماعیلی امروز (۴ شهریور) در کرمانشاه در جمع خبرنگاران با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر بازسازی انقلابی ساختارهای فرهنگی کشور گفت: انجام این کار با اولویت در دستور کار دولت قرار دارد.

وی افزود: خوشبختانه در یک سالگی عمر دولت شاهد تثبیت حوزه فرهنگ به لحاظ ساختاری هستیم و در حال حاضر متناظر با ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، ستاد هماهنگی فرهنگی دولت هم به ریاست رئیس جمهور فعال است.

اسماعیلی افزود: در همین ستاد بسیاری گره های فرهنگی باز نشده در چهار دهه گذشته، در همین یک سال فعالیت دولت سیزدهم باز شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: امروز هیچ طرحی در هیات دولت مصوب نمی‌شود، مگر آنکه پیوست فرهنگی داشته باشد.

اسماعیلی ساماندهی مدیریت بودجه های فرهنگی خارج از دستگاه های فرهنگی کشور را اقدام مهم دیگر در یک سال فعالیت دولت سیزدهم در حوزه فرهنگ عنوان کرد و افزود: اکثر دستگاه ها و شرکت های دولتی هزینه های زیادی در حوزه فرهنگ خارج از ضابطه انجام می دهند که خوشبختانه در یک سال اخیر این هزینه ها ضابطه مند شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حال حاضر هیچ کاری در حوزه فرهنگ انجام نمی شود، مگر آنکه مطابق با الگوی مصوب دولت در حوزه فرهنگ باشد.

اسماعیلی تشکیل قرارگاه محرومیت زدایی در حوزه فرهنگ را هم اقدام مهم دیگر دولت در یک سال اخیر عنوان کرد و افزود: تحت فعالیت این قرارگاه بیش از ۴۰ هزار هنرجو در ۷۰ شهرستان کشور در حال آموزش هستند.

۳۰۰ سالن “سینما” در کشور در حال ساخت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به فعالیت های دولت در زمینه پروژه‌های عمرانی فرهنگی کشور هم اشاره کرد و افزود: ۷۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل زیرساخت های فرهنگی کشور در سفرهای استانی مصوب شده که به جد پیگیر تحقق آن هستیم.

اسماعیلی گفت: بخشی از پروژه های مصوب سفرهای استانی در همین هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: بطور مثال پروژه داشته ایم که در ۲۰ سال گذشته ۸۰ میلیارد تومان اعتبار گرفته و در همین یک سال هم ۸۰ میلیارد تومان اعتبار گرفته و به بهره برداری رسیده است.

اسماعیلی گفت: ۳۰ تا ۴۰ سالن تخصصی در حوزه های موسیقی، تئاتر و سینما در این یک سال اضافه شده است.

وزیر ارشاد گفت: علاوه بر این هم اکنون ۳۰۰ سینما در کشور در حال ساخت داریم که در این یک سال ساخت آنها شتاب گرفته و بیش از ۱۰۰ مورد آنها در همین ایام افتتاح می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: خوشبختانه با حمایت های دولت عقب ماندگی های سالهای گذشته حوزه فرهنگ به سرعت در حال جبران است.