هفته دولت بهترین فرصت برای مرور توفیقات نظام و تلاش‌های دولتمردان است


هفته دولت بهترین فرصت برای مرور توفیقات نظام و تلاش‌های دولتمردان است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: هفته دولت بهترین فرصت برای مرور توفیقات نظام و تلاش‌های دولتمردان است و نقش مهمی در تقویت روحیه اجتماعی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج آذبایجان شرقی، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: تمرکز بر دیپلماسی همسایگی، عملیاتی کردن اسناد همکاری با چین و روسیه، آغاز روند عضویت دائم ایران در اتحادیه شانگ‌های، پیشبرد مذاکرات رفع تحریم با تاکید بر رعایت خطوط قرمز ایران و حقوق ملت، گسترش مراودات، انجام توافق و همکاری‌های بین المللی، آزادسازی دارایی‌هایی بلوکه شده کشور تنها بخشی از توفیقات دولت سیزدهم در طول فعالیت یک ساله است.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: صحبت از نقاط قوت حاکی از موفقیت صد در صدی نیست. نواقص و کمبود‌ها و چالش‌هایی هم هست که لازم است با برنامه و صبر و همدلی برطرف شود.

تراب محمدی معاون سیاسی ـ امنیتی و اجتماعی استاندار هم گفت: نقشه مهندسی فرهنگی استان که در سفر رئیس جمهور رونمایی شده، هنوز ردیف اعتباری ویژه‌ای ندارد، ولی این نباید موجب تعلل در اجرا شود.

وی افزود: هر دستگاه اجرایی استان در این نقشه وظایفی داد که باید انجام دهد و بودجه لازم را به آن اختصاص دهد.

محمدی خاطرنشان کرد: رفع آسیب‌های اجتماعی نیاز به مصوبات عملیاتی دارد و گرنه طرح مشکلات در این جلسات و بدون نتیجه ماندن طراحها مشکلات را حل نمی کند.