هزینه نظافت شهرک امام حسن(ع) ماهانه ۳۰۰ میلیون تومان است


هزینه نظافت شهرک امام حسن(ع) ماهانه ۳۰۰ میلیون تومان است

مدیر منطقه سه شهرداری قم با بیان اینکه در شهرک امام حسن(ع) بیش از 6 هکتار پارک داریم که در قالب 5 بوستان بوده که با هزینه 400 میلیون تومان نگهداری می‌شود، گفت: هزینه رفت‌وروب ماهانه این محله نیز 300 میلیون تومان بوده و بیش از 15 تن زباله جمع‌آوری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مهرداد روحانی وزیری در دیدار مردمی و چهره به چهره با اهالی منطقه سه شهر قم که به مناسبت هفته دولت در مسجد امام حسین (ع) شهرک امام حسن(ع) برگزار شد، مشکلات شهرک امام حسن(ع) و اسماعیل‌آباد را موردتوجه قرار داد و اظهار داشت: این دو محله از محدوده‌های کم برخوردار شهر بوده که شهرداری توجه ویژه‌ای برای ارتقای امکانات و خدمات در آن دارد.

وی به تملک‌های انجام‌شده در میدان گاز قدیم در این منطقه در سال ۹۰ اشاره کرد و افزود: تملک‌های انجام‌شده در این محدوده به قیمت روز در حدود ۵۰ میلیارد تومان بوده و شرایط مطلوبی را برای این محدوده  ایجاد کرد.

مدیر منطقه سه شهرداری قم ادامه داد: سوله ورزشی شهید شاطری نیز یکی دیگر از پروژه‌هایی بوده که در این محدوده اجرا و افتتاح شد که ۳۰ میلیارد تومان هزینه احداث آن توسط شهرداری صورت گرفته است.

وی ایجاد یادمان شهدای گمنام را نیز مطرح کرد و گفت: اجرای آسفالت در کوچه‌ها و معابر نیز به‌صورت مرتب در حال انجام بوده و در چهار سال اخیر بیش از ۱۰ هزار تن آسفالت و ۳ هزار متر جدول‌گذاری در همین محله اجراشده است.

روحانی وزیری ادامه داد: در این محله بیش از ۶ هکتار پارک داریم که در قالب ۵ بوستان بوده که با هزینه ۴۰۰ میلیون تومان نگهداری می‌شود، همچنین هزینه رفت‌وروب ماهانه این محله نیز ۳۰۰ میلیون تومان بوده و بیش از ۱۵ تن زباله جمع‌آوری می‌شود.

وی سپس برنامه‌های منطقه را در سال جاری تشریح و بیان کرد: جدول‌گذاری خیابان انصار بااعتباری بالغ‌بر یک میلیارد تومان در سال جاری انجام می‌شود و میدان شهید زین‌الدین نیز بعد از تأیید طرح به مرحله اجرا می‌رود.

مدیر منطقه سه شهرداری قم، خطوط اتوبوس‌رانی را نیز موردتوجه قرارداد و ابراز کرد: خطوط اتوبوس‌رانی با کمک سازمان اتوبوس‌رانی دوباره راه‌اندازی می‌شود و خدمات حمل‌ونقل عمومی ارائه می‌شود.

وی حل مشکلات منطقه را نیازمند زمان دانست و تأکید کرد: تمام مشکلات و چالش‌هایی که شهروندان مطرح کردند بررسی‌شده و تلاش می‌کنیم در کمترین زمان مطالبات مردم پاسخ داده شود.