نیکزاد: هیات تطبیق مصوبات مجلس حذف معلمان طرح مهرآفرین را از رتبه بندی مغایر قانون دانست

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمد وحیدی عضو کمیسیون آموزش و تحیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه‌مقننه در تذکر شفاهی، گفت: وکلای‌ملت در حد مقرر در قانون اساسی می‌توانند قانون وضع کرده و درباره تمامی موضوعات کشور اظهارنظر کنند. متاسفانه اخیرا رئیس سازمان اداری استخدامی و برخی مسئولان دولتی در موضوعات مختلفی که قانون مصوب مجلس است، ورود پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به قانون رتبه‌بندی معلمان، گفت: این قانون در مجلس تصویب و آئین نامه آن توسط دولت تدوین شده است، اما اعضای ناظر مجلس هنگام تصویب آئین نامه حضور نداشتند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه آئین نامه مذکور خلاف قانون مجلس است، گفت: بر اساس آئین نامه دولت بانوانی که براساس قانون جمعیت و خانواده در دوره مرخصی زایمان هستند، مشمول رتبه بندی معلمان نمی شوند، همچنین معلمان طرح مهرآفرین که 87 هزار نفر بوده و 12 سال است که پیمانی هستند از قانون رتبه بندی معلمان حذف شده اند.

وحیدی با بیان اینکه هیات تطبیق مصوبات با قوانین مجلس حذف معلمان طرح مهرآفرین را از رتبه بندی مغایر قانون دانسته است، ادامه داد:موضوع در هیات تطبیق مصوبات بررسی و سپس تصویب و ابلاغ می شود اما مسئولان دولتی علیه مجلس مصاحبه می کنند، از طرفی اجرای قانون در بودجه مصوبه دارد حال ما نمی دانیم به کجا مراجعه کنیم. این چه نگاهی است که معلمانی که خود معلم پرورش داده‌اند مشمول قانون نمی‌شوند اما معلمان پرورش یافته مشمول هستند.

نماینده بجنورد گفت: همچنین طبق این آیین‌نامه اجرایی، جانباز حالت اشتغال و معلم مامور در دستگاه‌های آموزش و پرورش از قانون مذکور حذف شده‌اند.

وی اظهار کرد:نمایندگان اگر در این خصوص اظهارنظر کنند برخی می گویند مجلس در اجرا دخالت می کند در حالی که این دخالت نبوده بلکه تطبیق قوانین با قانون اساسی و قوانین مصوبه مجلس است.

در ادامه علی نیکزاد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر عضو کمیسیون آموزش ، بیان کرد:هیات تطبیق مصوبات با قوانین مجلس حذف معلمان طرح مهرآفرین را از رتبه بندی مغایر قانون دانسته لذا دولت باید در تدوین آئین نامه ها کلیات قانون و ذینفعان به حق آن را در نظر بگیرد از طرفی لازم است رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز موضوع مذکور را پیگیری کند.

انتهای‌پیام/