نگله ۴۲۰ تنی تولید بومی از بندر شهید رجایی بارگیری شد


نگله ۴۲۰ تنی تولید بومی از بندر شهید رجایی بارگیری شد

معاون امور بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی هرمزگان از بارگیری یک محموله ترافیکی تولید داخل به روش کاپوتاژ از منطقه وی‍ژه اقتصادی بندر شهید رجایی به مقصد بندر دیر بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، منصور خرمشکوه معاون امور بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: این محموله فوق سنگین ترافیکی با وزن مجموع ۴۲۰ تن ساخت شرکت‌های ایرانی، به روش کاپوتاژ (کران بری) از اسکله ۹ بندر شهید رجایی به مقصد بندر دیر بارگیری شد.

وی به ویژگی‌های وزنی و حجمی  این محموله اشاره کرد و افزود: این محموله‌ فوق سنگین (تاور) که برج پالایشگاهی نیز نامیده می‌شود، توسط ۲ دستگاه بوژی دو قلو و یک کشنده بارگیری شده است.

معاون امور بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی هرمزگان در خصوص مراحل عملیات جابه‌جایی این محموله ابراز داشت: این نگله متعلق به بخش خصوصی است که با رعایت کامل کارگوپلن (نقشه چیدمان کالا در زمان تخلیه و بارگیری) به صورت استاندارد و کاملا ایمن در مدت زمان حدود پنج ساعت بارگیری شده است.

به گفته خرمشکوه، از ابتدای سال جاری تاکنون در مجموع هشت نگله به وسیله تجهیزات ویژه در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده است.