نوسان شبانه قیمت دلار

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار دومین روز هفته را به استراحت پرداخت و نوسان محدودی را ثبت کرد. نرخ دلار دیروز در محدوده ۲۹ هزار و ۶۳۰ تومان مبادله شد.

در معاملات پشت خطی دیشب هم قیمت دلار و قیمت درهم نوسان محدودی را ثبت کرد.

نوسان محدود قیمت دلار درهم در بازار شبانه 

قیمت درهم و دلار شب گذشته نسبت به روز یکشنبه رنج بود.به نظر می رسد در شرایط فعلی بازیگران ارزی به راحتی حاضر به قرار گرفتن در موقعیت خرید و فروش نیستند.

سیگنال دلار هرات به تهران ؟ 

در معاملات پشت خطی هرات هم دیشب  قیمت اسکناس آمریکایی کاهش پیدا کرد و تا محدوده ۲۹ هزار و ۳۷۰ تومان پایین آمد. این قیمت نسبت به قیمت نقدی روز یکشنبه نزدیک به ۲۰۰ تومان کاهش را نشان می دهد.

عده ای از معامله گران با توجه با کاهش نرخ دلار هرات می گفتند که این احتمال وجود دارد که دلار تهران هم امروز وارد فاز نزولی شود . 

احتیاط برجامی در بازار ارز تهران 

 به نظر می رسد یکی از دلایل احتیاط معامله گران  به اخبار برجامی بر می گردد. جوزپ بورل نسبت به فرجام مذاکرات رفع تحریم ها اظهار خوش‌بینی کرده است و  گفت: من پاسخ آمریکا را دریافت کردم. اکنون وظیفه ایران است که نسبت به آن واکنش نشان دهد.

 سخنگوی وزارت امورخارجه ایران هم گفته: پاسخ آمریکا را پس از جمع‌بندی جلسات کارشناسی در اولین فرصت می‌دهیم.

جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی آمریکا در تازه ترین اظهارات خود در رابطه با برجام گفته امروز ما به توافق با ایران نسبت به دو هفته پیش نزدیک‌تر هستیم و پاسخ خود را ارائه داده و امیداریم که نتیجه مثبتی حاصل شود چون در صورت دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای حل مشکلات در منطقه سخت خواهد شد.

پیش بینی قیمت دلار امروز

تحلیل گران فنی باور دارند تا زمانی که دلار زیر محدوده ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومان قرار دارد، شرایط محیای افت بیشتر اسکناس آمریکایی است. با این حال، در صورتی که دلار بتواند به بالای خط ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان برود، اوضاع به سود افزایشی های بازار ارز خواهد چرخید. 

برخی  از معامله گران باور دارند،  هر چقدر زمانی بیشتری بگذرد و خبری از پاسخ ایران نباشد، بازار بیشتر تحت تاثیر بازیگران افزایشی قرار خواهد گرفت.