نمایندگان یونسکو به گیلان سفر می‌کنند

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ ولی جهانی با اشاره به فرایند ثبت منظر فرهنگی تاریخی شهر ماسوله در فهرست میراث جهانی یونسکو گفت: از تاریخ  ۶ تا ۱۱ مهرماه سالجاری ارزیابان یونسکو وارد استان گیلان می‌شوند و از منظر تاریخی ماسوله بازدید به عمل خواهند آورد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان با تاکید بر عزم جدی مسئولین و مردم برای مشارکت و همکاری در زمینه ثبت جهانی ماسوله اظهار کرد: در طی حضور ارزیابان یونسکو، ماسوله زیر ذره‌بین این کارشناسان قرار خواهد گرفت. لذا در بحث پاکسازی زباله از ماکلوان فومن تا ماسوله باید مسئولین این مناطق نظارت بیشتری بر روی این امر داشته باشند.

جهانی، با انتقاد از عدم همکاری محیط زیست گفت: برای تحقق یافتن این امر تعامل و همکاری مسئولان سایر دستگاههای اجرایی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است، چرا که ثبت جهانی ماسوله مزایای متعددی را با خود به همراه دارد.

او همچنین با اشاره به عدم همکاری بعضی از دستگاه‌های دولتی در اجرای مصوبات رفع موانع ماسوله تصریح کرد: با گذشت ۲ماه از این مسأله هنوز بعضی از ادارات مثل راهداری و محیط زیست تعهدات خودشان را در خصوص ماسوله انجام نداده است.انتظار داریم  که همه دستگاه های اجرایی کمک کنند تا این موارد رفع شود

جهانی ضمن اشاره به نقش حائز اهمیت ارزیابی میدانی منظر فرهنگی ماسوله در فهرست آثار جهانی افزود: انتظار ما این است که دهیاران ،اعضای شورای اسلامی و دستگاه‌های متولی این امر در شهرستان اهتمام ویژه ای در تحقق این هدف داشته باشند.

 

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف