نمایش دستاوردهای فناورانه کشورمان در بصره

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ شرکت در نمایشگاه‌ها به ویژه نمایشگاه‌هایی که در سطح بین‌المللی برگزار می شود؛ می تواند در کنار معرفی توانمندی‌های مجموعه‌های مشارکت‌کننده به افزایش حجم مبادلات بازرگانی آنها هم کمک کند. بر همین اساس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با فراهم کردن امکان حضور شرکت های دانش بنیان و خلاق در رویدادها و نمایشگاه‌های بین‌المللی؛ بازار این شرکت ها را در دنیا توسعه دهد.

حضور شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در «رویداد نمایشگاهی نوکاپ» در عراق هم یکی از این فرصت ها است که با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراهم شده است و مجموعه های متقاضی می‌توانند 9 تا 18 آذرماه سال 1401 در این رویداد بین المللی حضور یابند و دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند.

نمایشگاهی که در بصره عراق با هدف «تبادل اطلاعات فنى و بازرگانى و گسترش مبادلات تجارى به منظور توسعه مبادلات اقتصادى و مقایسه مصنوعات داخلى با فرآورده‌هاى خارجى به منظور رشد کیفى اقتصادى و رقابت سالم»، «ایجاد زمینه مساعد براى معرفى آخرین پدیده‌هاى صنعتى و تکنولوژى»، «ایجاد تسهیلات لازم در جهت رشد بخش‌هاى مختلف اقتصادى از طریق همکارى‌هاى دو کشور»، «ایجاد زمینه مساعد براى نمایش کالاهاى صادراتى جهت رشد و توسعه صادرات این‌گونه کالاها»، «آشنائى بازدیدکنندگان عراقی با کالا و تکنولوژى ایرانی و انتخاب اصلح از میان آن‌ها»، «انعکاس نمایشگاهى سیاست‌هاى جذب سرمایه‌گذارى خارجى از طریق مشارکت فعال بخش‌هاى اقتصادى در نمایشگاه‌ها» و غیره برگزار می شود.

استان بصره به عنوان دومین استان استراتژیک و مهم کشور عراق شناخته می شود. این شهر علاوه بر اینکه تنها شهر بندری این کشور محسوب می شود یکی از بارونق ترین شهرها در زمینه تجارت و تبادلات تجاری این کشور هم هست. به همین دلیل ورود محصولات دانش بنیان و خلاق ایرانی به این شهر می تواند مزایای اقتصادی و مالی زیادی برای آنها داشته باشد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف