نظارت بر اجرای قیمت مصوب حمل و نقل زائران اربعین تشدید شود


نظارت بر اجرای قیمت مصوب حمل و نقل زائران اربعین تشدید شود

استاندار گیلان در جلسه ستاد اربعین با بیان اینکه باید نظارت بر اجرای قیمت مصوب حمل و نقل و تسهیل تردد تشدید شود، گفت: پشتیبانی‌ از موکب‌های اربعین در جهت کیفی‌سازی خدمات باید استمرار داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، اسدالله عباسی استاندار گیلان در جلسه ستاد اربعین گیلان اظهار داشت: زائران گیلانی اربعین حسینی از مبدا تا مقصد و بازگشت، باید بهترین خدمات را دریافت کنند از اینرو دست اندرکاران و مسئولان مربوطه نباید آنها را تنها بگذارند. 

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه اربعین حسینی یک کنگره مردمی و بی نظیر در دنیا است، افزود: از اربعین حسینی می توان به عنوان یک فرصت برای طهارت روح و جان استفاده کرد. 

نماینده عالی دولت در استان نظارت و تسهیلگری را دو وظیفه مهم در قبال زائران اربعین حسینی عنوان کرد و گفت: باید زمینه را برای همه زائران علاقمند و متقاضی حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی فراهم کنیم. 

وی اظهار داشت: باید حداکثر ظرفیت و امکانات همه نهادها، تشکل های مردمی و گروه های جهادی برای خدمات‌رسانی به زائران حسینی مورد استفاده قرار گیرد و تنها به دستگاه های دولتی اکتفا نشود. 

استاندار گیلان با اشاره به بهره‌گیری از خیرین در ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی بیان داشت: باید بر قیمت کرایه زائران اربعین نظارت شود تا افزایشی صورت نگیرد. 

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به کیفیت خدمات رسانی در موکب های اعزامی از گیلان به زائران اربعین حسینی اظهار داشت: دستورالعملی به موکب ها ارائه شود تا همه موکب ها و مسئولان بر اساس رویه‌ای مشخص موظف به پاسخگویی باشند. 

نماینده عالی دولت در استان گیلان همچنین بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا توسط زائران اربعین حسینی تاکید کرد.