نخبگان در مدیریت‌های ملی به‌کارگیری شوند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: به‌کارگیری نخبگان در مدیریت‌های ملی که برآمده از مردمان بسیار نجیب و با سعه‌ صدر، آگاهی و درک بالا سیاسی هستند منافع بسیاری خواهد داشت. این استان نخبه پرور بوده و انتظار می‌رود این نخبگان در سطوح مختلف مدیریتی ملی همچون سایر استان دیده شده و به‌کار گرفته شوند.

وی با بیان اینکه خدمتگزار چنین مردمی بودن را برای خود توفیق می‌دانم ادامه داد: هرمزگان دارای ظرفیت های بالقوه و بالفعل بسیاری بوده و با این ظرفیت‌های متعدد می‌تواند با بهره‌مندی از آن‌ها نقش ملی ایفا کند.

وی اشاره کرد:‌ دسترسی به هر چهار نوع شبکه‌های حمل‌ونقلی (هوایی، ریلی، زمینی و دریایی) با نقش‌های فرا استانی و ملی، وجود ۱۴ جزیره بزرگ و کوچک با عملکردهای مختلف تجاری، گردشگری، اقتصادی، همجواری با کشورهای جنوب خلیج فارس، استقرار دو منطقه آزاد تجاری-صنعتی (قشم و کیش) و چهار منطقه ویژه اقتصادی (بندر شهید رجایی؛ منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، منطقه ویژه اقتصادی کشتی سازی خلیج فارس و منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان، استقرار صنایع بزرگ مانند کشتی سازی خلیج فارس و صنایع فراساحل ایران) وجود سیمان خمیر و قشم برخی از ظرفیت‌های هرمزگان را شامل می‌شود.

امام جمعه بندرعباس اضافه کرد: دارا بودن ۲ پالایشگاه بزرگ نفت، پالایشگاه گاز، صنایع آلومینیوم و فولاد، بندرهای چندمنظوره فعال تجاری، از جمله بندر شهید رجایی به عنوان مهم‌ترین بنادر جمهوری اسلامی ایران که به تنهایی بیش از ۵۵ درصدد صادرات و واردات و ۷۰ درصدد ترانزیت بندرهای کشور را برعهده دارد هم بخشی دیگری از این ظرفیت‌هاست که امیدواریم با توجه به ظرفیت‌های بسیار هرمزگان، سایر بستر های مغفول مانده هم دیده بشود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف