نجات 349 نفر در ماموریت‌های آبی هلال‌احمر

وی افزود: پس از استان مازندران، بیشترین حوادث آبی در استان های گیلان و آذربایجان غربی رخ داده که هلال احمر در این استان ها به ترتیب 50 و 22 ماموریت نجات انجام داده و در مجموع در سراسر کشور 349 نفر را از مرگ نجات داده است.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: 123 نفر از نجات داده شدگان نیز برای درمان تخصصی توسط ناوگان زمینی و هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند و 65 نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند. متاسفانه در این بازه زمانی 155 نفر از شهروندان جان خود را از دست دادند.

ولی پور با اشاره به جزئیات عملیات های امدادرسانی گفت: در تابستان امسال 1723 نیروی عملیاتی در قالب 473 تیم در مناطق ساحلی کشور مستقر بودن تا به شهروندان خدمت رسانی کنند و بر همین اساس 174 ماموریت در مناطق دریایی، 80 ماموریت در بستر رودخانه ها، 29 ماموریت در مناطق نزدیک به سد و 24 ماموریت در سایر مناطق آبی انجام شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تاکید کرد: هلال احمر به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به شهروندان در تمامی عرصه ها است و حضور فعال نیروهای هلال احمر در کنار محیط های آبی نیز بر همین اساس ادامه پیدا می کند.