نباید از قهرمانی پرسپولیس حرف زد/ دیاباته هر دفاعی را اذیت می‌کند

فرزاد آشوبی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا با اشاره به عملکرد خوب تیم فوتبال پرسپولیس برابر صنعت نفت و پیروزی در این دیدار اظهار داشت: کاملا قابل پیش بینی بود که پرسپولیس برای رسیدن به فرم مطلوب نیازمند زمان است. تیم در بازی های ابتدایی از این فرم دور بود اما این اتفاق به مرور زمان برای پرسپولیس رخ داد و در نهایت منجر به این شد که مقابل صنعت نفت آبادان نمایش خوبی را ارائه داده و در کسب نتیجه نیز موفق عمل کند.

وی در مورد شرایط فنی مقابل برزیلی‌ها تاکید کرد: نیمه اول پرسپولیس نمایش دلچسب و جذابی را داشت. در این نیمه زمانی که بچه ها توپ را از دست می‌دادند با پرس شدید روی بازیکنان نفت می توانستند برتری خود را به حریف دیکته کنند و با این حربه توانستند نیمه اول را با پیروزی به رختکن بروند. در نیمه دوم با توجه به اینکه نفرات خط جلو از جمله لوکادیا که فعلاً از نظر فیزیکی شرایط ایده آل ندارد، نتوانستند فشار روی دفاع نفت را مثل نیمه اول ادامه دهند اما در ادامه تعویض های گل محمدی کمک کرد تا پرسپولیس پس از اینکه چند دقیقه ابتکار عمل را از دست داده بود، دوباره به تیم برتر میدان شود و این بازی را با ارائه نمایش خوب و نتیجه لازم به پایان برساند.

پیشکسوت پرسپولیس افزود: در این دیدار با توجه به عقب آمدن سروش رفیعی و قرار گرفتن او در کنار میلاد سرلک خلاقیت خوبی در خط میانی ایجاد شده بود و تیم توانست با این تغییرات در میانه میدان حاکم مطلق زمین باشد. وقتی کمربند خط میانی بسته شد نفتی ها نتوانستند بازیسازی کنند و همین مسئله باعث شد پرسپولیس در بیشتر دقایق این بازی توپ و میدان را در اختیار داشته باشد.

بازیکن سابق پرسپولیس در ادامه اشاره‌ای به دو مدافع چپ و راست پرسپولیس در بازی‌های اخیر داشت و در این خصوص تاکید کرد: پرسپولیس در دفاع راست با توجه به حضور دانیال اسماعیلی فر  که علاوه بر فاز دفاعی از نظر بازیسازی و نفوذ شرایط خوبی دارد و توانسته در این پست خیال کادر فنی را راحت کند اما با وجود این که علی نعمتی بازیکن خوبی است اما پرسپولیس در سمت چپ نیازمند یک بازیکن رونده است. نعمتی در کارهای دفاعی نمایش خیلی خوبی را از خود ارائه داده است اما در حمله با توجه به اینکه در پست تخصصی حضور ندارد یک مقدار مشکل دارد. به اعتقاد من خلا دفاع چپ باعث شده زمانی که صادقی در سمت چپ بازی می کند نتواند نمایش خوبی را از خود ارائه دهد چرا که از عقب به خوبی ساپورت و تغذیه نمی شود.

522

آشوبی در مورد حضور شیخ دیاباته به عنوان خرید جدید پرسپولیس به خبرنگار برنا گفت: شیخ دیاباته از جمله بازیکنان خوب سال های گذشته محسوب می شود و می تواند به پرسپولیس کمک کند. شکی نیست که او از جمله مهاجمان خوب سال های قبل فوتبال ایران بوده است اما اگر ایده شخصی مرا بخواهید باید بگویم پرسپولیس با توجه به حضور لوکادیا و عبدی به مهاجمی نیاز داشت که بتواند در بیرون باکس تحرک بیشتری داشته باشد و باید بگویم شیخ بازیکن گلزنی است و می‌تواند هر تیمی را آزار دهد.

سرمربی نوجوانان پرسپولیس در مورد آینده این تیم در فصل جاری گفت: از الان نباید از قهرمانی صحبت کنیم. چهار هفته از بازی های لیگ برتر انجام شده و بازی های زیادی باقی مانده ضمن اینکه تیم‌های خوبی حضور دارند اما روند و شکل تیم نشان داده که پرسپولیس اصلی ترین مدعی قهرمانی است و با حفظ روند خوب خود می تواند به این مهم دست پیدا کند.

خبرنگار: سمیه قدیری

انتهای پیام// 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف