میزبانی از زائران اربعین در ۱۴ هتل و مجموعه اقامتی قصرشیرین و پایانه خسروی

 

به‌گزارش خبرگزاری برنا، محمدرضا سهیلی در خصوص ارائه خدمات به مسافران مراسم اربعین که از این استان عبور می‌کنند، اظهار کرد: همه دستگاه‌های خدمات‌رسان استان بسیج شده‌اند که در کنار خدمات مردمی به بهترین شکل ممکن پذیرای زوار اربعین باشند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه با بیان اینکه مرز خسروی نزدیک‌ترین مرز کشور به عتبات عالیات است، گفت: پایانه مسافربری خسروی به عنوان مجهزترین پایانه مرزی با کشور عراق با بهترین امکانات، پذیرای مسافران اربعین است.

وی گفت: ما در در شهر قصرشیرین و پایانه خسروی امکانات اسکان و پذیرایی بسیار مناسبی داریم که علاوه بر امکان اقامت در مواکب، ۱۴ هتل و مجموعه اقامتی نیز با بیش از ۱۰۰۰ تخت آماده خدمات‌دهی به مسافران اربعین هستند.

سهیلی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌هایی که انجام شده، در ایام پیاده‌روی اربعین پویش هر خانه یک موکب نیز در استان راه‌اندازی شده است که در این پویش هم استانی‌هایی که تمایل به اسکان رایگان مسافران اربعین دارند می‌توانند خانه‌های خود را از طریق این پویش به زوار معرفی کنند.

وی افزود: همچنین در این ایام با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در شهرهای مسیر عتبات عالیات در استان کرمانشاه نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و سوغات برپا می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه با اعلام اینکه ۶۰ غرفه صنایع‌دستی و سوغات برپا می‌شود، گفت: این نمایشگاه‌ها در شهرهای کنگاور، صحنه، بیستون، کرمانشاه، اسلام‌آبادغرب، کرندغرب، سرپل‌ذهاب و قصرشیرین دایر می‌شوند.

وی افزود: این نمایشگاه‌ها به مدت دو هفته از پنج روز قبل از اربعین دایر می‌شوند.

سهیلی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه هلال احمر نیز امکانات بهداشتی وسیعی را در طول مسیر و به ویژه مرز خسروی فراهم نموده‌اند که از جمله آن می‌توان به اسقرار دو فروند بالگرد امداد در مرز خسروی اشاره کرد.

وی گفت: در حوزه حمل و نقل نیز تدارکات لازم برای انتقال مسافران تا نزدیکی پایانه مرزی خسروی دیده شده است که زائران با مشکلی مواجه نشوند.

مرز خسروی مجهزترین مرز رسمی ایران با کشور عراق است که به لحاظ مسافت کوتاه‌ترین مسیر تا مرکز عراق است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف