میرزا می‌تواند الگویی برای نسل جدید بشر باشد


میرزا می‌تواند الگویی برای نسل جدید بشر باشد

آیت‌الله رسول فلاحتی با بیان اینکه میرزا می‌تواند الگوی مفاهمه برای نسل جدید بشر باشد، افزود: اگر در تاریخ نهضت میرزا دقیق شویم می‌بینیم که تمامی علمای گیلانی در کنار نهضت و قیام همواره در کنار میرزا بودند.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی عصر امروز در کنگره بین‌المللی میرزا کوچک جنگلی در اجلاسیه تهران در سالن همایش‌های برج میلاد تهران با بیان اینکه همه قیام‌ها در آغاز اگرچه با نام مردم شکل گرفتند اما به وعده خود پشت پا زدند، اظهار کرد: انقلاب‌هایی موجود در دنیا از مانایی ویژه برخوردار نیستند، این امر در ادبیات سیاسی و مفاهمه‌های بشری امروز جریان دارد. 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی توانسته سرفصلی نوین در اندیشه و ادبیات بشر ایجاد کند، افزود: انقلاب اسلامی نشان داد می‌تواند قیامی شکل بگیرد و مانا باشد اما امپراتوری رسانه‌ای که در دست استعمار نو است اجازه نمی‌دهد این مفاهمه در سایه این بعثت جدید شکل بگیرد. 

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه صهیونیست می‌خواهد از مانایی این نهضت جدید جلوگیری کند اما تاکنون موفق نشده، تصریح کرد: در قرآن کریم بارها از کلمه «قُل» استفاده شده است و به تناسب موضوع و حکم در مقام بیان یک مطلب نو و تازه است اما در جمع‌بندی به این نکته می‌رسیم که می‌توانیم الگوهایی داشته باشیم که مایه ارتقا و تکامل بشر باشد. 

فلاحتی با بیان اینکه برخی کتب در خصوص نهضت میرزا کتاب‌های تدریسی در دنیا است، گفت: همه کسانی که کتب میرزا کوچک خان را مطالعه می‌کنند و زندگی و شخصیت وی را مورد تحقیق قرار می‌دهند انگشت حیرت به دهان می‌گیرند. 

وی با اشاره به تعابیر رهبر انقلاب در خصوص شخصیت میرزا افزود: همه این موارد نشان می‌دهد که شخصیت میرزا بسیار بزرگ و توانست افق‌ها را خوب و بصیرانه ببیند و برای خدا کار می‌کرد. 

رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی میرزا کوچک جنگلی با تأکید بر اینکه نهضت میرزا در راستای نهضت حسین ابن علی (ع) در کربلا بود، گفت: اگر هر تحلیلگر تاریخی بخواهد نهضت و قیام میرزا را تحریف کند باید به حاشیه‌های نورانی زندگی او توجه کند. 

فلاحتی با بیان اینکه میرزا می‌تواند الگوی مفاهمه برای نسل جدید بشر باشد، افزود: اگر در تاریخ نهضت میرزا دقیق شویم می‌بینیم که تمامی علمای گیلانی در کنار نهضت و قیام همواره در کنار میرزا بودند.