موکب اوقاف مازندران در سامرا برپا می‌شود/ توزیع روزانه 3 هزار پرس غذای گرم بین زائران


موکب اوقاف مازندران در سامرا برپا می‌شود/ توزیع روزانه 3 هزار پرس غذای گرم بین زائران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به برپایی موکب اوقاف استان در شهر مقدس سامرا، گفت: موکب اوقاف مازندران روزانه بین 2 هزار تا 3 هزار وعده غذایی شامل صبحانه، ناهار و شام بین زائرین اربعین توزیع خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به فرارسیدن ایام اربعین حسینی اظهار داشت: اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران مانند سال‌های گذشته در اربعین حسینی با برپایی موکب به زائران حسینی خدمات ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه موکب اوقاف مازندران در اربعین برای پنجمین سال در شهر مقدس سامرا برپا خواهد شد، ادامه داد: سال نخست موکب اوقاف در شهر نعمانیه عراق برپا شد و سه سال بعد در شهر مقدس سامرا برپا شد که امسال با توجه به پشت سر گذاشتن کرونا بازهم شاهد برپایی موکب اوقاف در سامرا خواهیم بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه مجموعه اوقاف مازندران از روز سه‌شنبه 15 شهریورماه عازم اربعین حسینی می‌شوند، خاطرنشان ساخت: موکب حضرت علی‌اصغر(ع) اوقاف مازندران از 17 شهریور ماه در سامرا برپا و به زائرین امام حسین(ع) خدمات‌دهی می‌کند.

وی با بیان اینکه موکب اوقاف مازندران امسال در کنار موکب اوقاف استان لرستان برپا خواهد شد، افزود: سامرا منطقه سنی‌نشین عراق است و برای تقویت وحدت بین شیعیان و اهل سنت مقرر شد اقلام مورد نیاز موکب اوقاف مازندران از سامرا تهیه شود.

حیدری با بیان اینکه موکب اوقاف مازندران علاوه بر بحث پذیرایی از زائرین اقداماتی برای اسکان زائرین نیز در دست انجام دارد، گفت: حدود 20 نفر از کارکنان اوقاف مازندران و خادمین آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان در موکب حضرت علی‌اصغر (ع) در شهر سامرا به زائران اربعین حسینی خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه موکب اوقاف مازندران روزانه بین 2 هزار تا 3 هزار وعده غذایی شامل صبحانه، ناهار و شام بین زائرین اربعین توزیع خواهد کرد، ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه زائرین میانه شب به سامرا می‌رسند به جهت اتمام وعده غذایی شام با میان وعده‌هایی شامل کلوچه، شربت، چای و… از زائرین اربعین پذیرایی بعمل خواهد آمد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: موکب اوقاف مازندران به صورت شبانه‌روزی سامرا فعال خواهد بود و آماده میزبانی از زائران اربعین حسینی است.

وی حضور در شهر مقدس سامرا و خدمت‌رسانی به زائران حرمین عسگریین را افتخاری بزرگ برای مجموعه اوقاف دانست و اظهار داشت: موکب اوقاف مازندران تا دو روز پس از اربعین به فعالیت خود در سامرا ادامه می‌دهد تا به زائران حسینی که پس از اجتماع بزرگ اربعین به زیارت حرمین عسگریین مشرف می شوند، خدمات‌دهی کند.