موکب‌های بازیافت با کمک انجمن‌های محیط زیستی در مسیر مرز چذابه و شلمچه احداث میشود


موکب‌های بازیافت با کمک انجمن‌های محیط زیستی در مسیر مرز چذابه و شلمچه احداث میشود

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت:موکب‌های بازیافت با استفاده از توان انجمن‌های محیط زیستی در مسیر زایران اربعین حسینی در پایانه‌های مرزی چذابه و شلمچه برپا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان ، محمد جواد اشرفی مدیر کل اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار کرد:در آستانه اربعین حسینی و حرکت عظیم زایران به کربلای معلا، این اداره کل در نظر دارد، با بهره‌گیری از ظرفیت انجمن‌های زیست محیطی بتواند در میسرهای پرتردد چون شلمچه و چذابه موکب‌هایی با هدف ارایه خدمات و ترویج فرهنگ بازیافت به عنوان مرکزی برای جمع آوری ظروف استفاده شده توسط زایران برپا کند.

وی ادامه‌داد: هرساله در ماه‌های محرم و صفر حرکت‌های خود جوش، توسط فعالان و دوستداران محیط زیست با حمایت اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با عنوان “محرم پاک” صورت می‌گیرد و امسال این اداره کل با احداث موکب‌هایی در ایام اربعین به صورت منسجم در خدمت زایران اربعین است.

به  گزارش خبرگزاری موج ، مرزهای شلمچه و چذابه در غرب و جنوب غرب خوزستان ۲ گذرگاه مهم‌ تردد زایران اربعین هستند که پیش بینی شده در اربعین امسال ۲ میلیون زایر از این ۲ گذرگاه راهی کربلای معلا شوند.