موقعیت حساس در بازار سکه

به گزارش اقتصادنیوز ، روز گذشته قیمت سکه بر مدار کاهش قرار گرفت. فلز زرد رنگ داخلی روز یکشنبه به سمت محدوده حساس ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان عقب نشینی کرد و با ۱۳ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان معامله شد.

کاهش قیمت سکه در حالی اتفاق افتاد که قیمت دلار نسبت به اولین روز هفته تقریبا ثابت بود.

حباب قیمت سکه در محدوده ۱۴ درصد 

ارزش ذاتی سکه دیروز ۱۲  میلیون و ۱۳۰ هزار تومان بود که در مقایسه با قیمت نقدی فاصله بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را نشان می‌دهد.حباب سکه هم  در محدوده ۱۴ درصد بود.

موقعیت حساس در بازار سکه

برخی از فعالان بازار سکه معتقدند که فلز گران بهای داخلی در موقعیت حساسی  قرار گرفته است.

به باور آنها در صورتی که قیمت سکه محدوده ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را از دست دهد این امر ممکن است موجب افزایش فروش ها در بازار شود و به تبع آن سکه تا نیمه کانال ۱۳ میلیون تومان کاهش پیدا کند.

اما اگر قیمت سکه در مرز ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تثبیت شود احتمال رسیدن آن به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان وجود خواهد داشت.

پیش بینی قیمت سکه از مسیر طلا و دلار

در شرایط فعلی سکه بازان روند قیمت دلار و قیمت اونس طلا را زیر ذره بین قرار داده اند.

به عقیده برخی از معامله گران در صورت بازگشت قیمت اونس طلا به بالای سطح هزار و ۷۵۰ دلار، شرایط در بازار سکه نیز تغییر خواهد کرد و ممکن است خریداران فعال تر شوند. با این حال دسته دیگری از فعالان باور دارند که وضعیت سکه ارتباط چندانی با رفتار اونس طلا ندارد و سکه بازان در صورتی که دلار زیر محدوده ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومان باقی بماند این امر ممکن لست موجب کاهش قدرت خریداران شود.