«مهران» مرز انتخابی ۶۴ درصد از زوار اربعین حسینی (ع)

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور فراجا در رزمایش طرح ترافیکی اربعین حسینی اظهار داشت: بعد از دو سال وقفه، امسال همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مسؤول مشتاقانه آماده خدمت به زوار اربعین حسینی هستند.

رییس پلیس راهور فراجا با بیان این مطلب که پلیس راهور در مأموریت اربعین چند هدف اصلی را ابلاغ کرده است تصریح کرد: مدیریت صحیح ترافیک و تسهیل در تردد و بحث روان سازی و خدمت رسانی از جمله اهداف پلیس راهور است.

وی گفت: انتظامی کشور با ۳۰ هزار نفر در رزمایش اربعین شرکت کرده است؛ در این بین پلیس راهور فراجا ۸ هزار نفر را به مأموریت اعزام کرده است.

هادیان فر با اعلام اینکه ۶۵ درصد از زوار اربعین حسینی برای رسیدن به مرزها از خودروی شخصی استفاده می‌کنند، تصریح کرد: ۶۴ درصد از زوار مرز مهران را برای خروج از کشور انتخاب کرده اند.

وی با بیان اینکه سیستم‌های کنترلی و نظارتی پلیس در جهت کاهش ایمنی استفاده می‌شوند اعلام کرد: از همکارانم خواسته ام که نهایت احترام را به مردم گذاشته و از قصورهای کوچک صرف نظر کنند اما باید توجه داشت که سرعت غیرمجاز و تخلفات حادثه ساز خط قرمز پلیس است.

سردار هادیانفر از آماده‌باش ۱۴۰۰ تیم از پلیس راه خبر داد و گفت: ۳۵ بالگرد از دستگاه‌های مختلف و پلیس، جایروپلن و پهباد و ۷ هزار و ۱۳۴ دستگاه خودرو و موتورسیکلت نیز در مأموریت اربعین بکارگیری شده و همچنین ۸۶۳ پایگاه ثابت، بیش از ۲ هزار و ۱۲۷ پایگاه سیار و ۲۴ هزار و ۶۵۷ نفر از ۸ دستگاه در تمام محورها در قالب هزار و ۳۰۰ تیم در مأموریت اربعین مستقر شدند.

 رئیس پلیس راهور فراجا موضوع نگران کننده سالهای گذشته را واژگونی خودروهای زوار در  برگشت از عتبات به علت  خستگی و خواب‌آلودگی دانست و از زوار درخواست کرد که سفر را مدیریت کرده و از تردد در حالت خستگی و خواب‌آلودگی پرهیز کنند.

* نگرانی پلیس از خستگی زوار و بروز تصادف

همچنین سردار حسن مومنی رئیس پلیس راه راهور فراجا در حاشیه برگزاری رزمایش طرح ترافیکی اربعین حسینی پلیس راهور با بیان اینکه یک هزار و ۴٠٣ تیم کمکی از ستاد پلیس راهور به ٢٠ استان اعزام شدند اظهار داشت: تمرکز تیم‌های کمکی بر استان‌های هدف یعنی خوزستان، ایلام و کرمانشاه است؛ اگرچه استان‌های مرکزی، همدان و لرستان، آذربایجان غربی و کردستان نیز مورد توجه پلیس قرار دارند.

رییس پلیس راه راهور فراجا به آمار تصادفات زوار اربعین حسینی در سال۹۸ اشاره و بیان داشت: در اربعین سال ٩٨ متاسفانه تصادفات افزایش داشت و افزایش جانباختگان را در استان‌های هدف و مسیر شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه پلیس راهور در مواجهه با تخلفات حادثه ساز بدون هیچ اغماض و برابر با قانون برخورد می‌کند تصریح کرد: نگرانی پلیس در موج برگشت زوار اربعین حسینی است چراکه خستگی زوار می تواند زمینه ساز بروز تصادفات شود.

انتهای پیام/