مقتدی صدر از سیاست کناره گیری کرد


مقتدی صدر از سیاست کناره گیری کرد

مقتدی صدر، رهبر جنبش صدر عراق در بیانیه‌ای توییتری در حساب کاربری رسمی خود، از کناره گیری از همه سمت‌ها و تعطیلی همه موسسات به جز حرم مطهر، موزه شریف و کمیسیون صدر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مقتدی صدر، رهبر جنبش صدر عراق در بیانیه‌ای توییتری در حساب کاربری رسمی خود، از کناره گیری از همه سمت‌ها و تعطیلی همه موسسات به جز حرم مطهر، موزه شریف و کمیسیون صدر خبر داد.

در بیانیه صدر آمده است:« دیگر در امور سیاسی دخالت نخواهم و همه دفاتر وابسته به خود جز مرقد و موزه و مؤسسه میراث خاندان صدر را تعطیل می‌کنم. بهترین راه گفتگوی سازنده است. باید برای حفظ توانمندی‌های کشور به همه اختلافات فعلی پایان دهیم.» او در انتهای بیانیه خود از طرفداران جنبش صدر برای حضور در جلسه گفتگو مجددا دعوت کرد.

بیانیه دفتر مقتدی صدر

دفتر مقتدی صدر پس از اعلام کناره گیری او از صحنه سیاسی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد مشارکت به اسم جریان صدر در امور سیاسی و دولتی و همه نهادهای وابسته آن و همه فعالیت‌های اجتماعی ممنوع است. سر دادن شعار و اهتزاز پرچم به اسم جریان صدر ممنوع است. استفاده از هر گونه ابزار رسانه‌ای از جمله شبکه‌های اجتماعی به اسم جریان صدر ممنوع است.

این در حالی است که در ماه‌های اخیر، به دلیل حل نشدن اختلافات صدر با چارچوب هماهنگی برای انتخاب مقامات دولتی در عراق، نمایندگان این جریان از پارلمان انصراف دادند. کمی بعد طرفداران و حامیان این جریان برای نشان دادن اعتراض خود به پارلمان یورش برده و در ساختمان آن تحصن کردند.