مقاوم ترین گیاهان بیرونی کدامند؟

گیاهان و گل های مناسب فضای باز کدامند ؟

امروزه اغلب افراد با توجه به زندگی های آپارتمان نشینی به نگهداری از گل و گیاهان آپارتمانی روی آورده اند. در این بین ، تنها شمار اندکی هستند که شرایط و حوصله نگهداری از گل و گیاهان بیرونی را دارند.

گل و گیاهان بیرونی از جذابیت بسیار زیادی برخوردار بوده و تنوع زیادی دارند. بر خلاف گیاهان آپارتمانی ، گیاهان بیرونی به قدری زیاد و متنوع هستند که نمی توان نام تمامی آنها را بر زبان آورد. برخی از این گیاهان شامل گیاه ناز ، گل همیشه بهار ، یاس خوشه ای ، باپتیزیا ، بو مادران ، افرای قرمز ژاپنی ، آلیوم ، آسترانتیا و … می باشند.

ویژگی های گیاهان فضای باز چیست ؟

مقاوم ترین گیاهان بیرونی از ویژگی های خاصی برخوردار می باشند که سبب مقاومت بالای آنها شده است. گیاهان فضای باز یا بیرونی ، از گیاهانی بوده که همواره شاداب و سبز هستند. این گیاهان می توانند در هر شرایط دمایی زندگی کنند و طراوت خود را از دست ندهند. ویژگی اصلی این گیاهان ، این است که نیازمند گردش هوای زیادی هستند و همین مسئله سبب لزوم نگهداری از آنها در فضای بیرون می شود.

ممکن است این گیاهان در تایم کوتاهی ، آنچنان شاداب به نظر نیایند. اما این به منزله ی پایان عمر آنها نیست. زیرا بی حالی آنها موقتی بوده و بعد از اندک زمانی مجدداً با طراوت و شاداب می شوند. گیاهان آپارتمانی مانند گیاه کامپکت زیبا و جذاب ، به توجه بیشتری نیاز دارند. در حالی که گیاهان فضای باز به دلیل مقاومتی که دارند ، نیازمند توجه زیادی نیستند.

انواع گیاهان بیرونی کدامند ؟

به نظر شما مقاوم ترین گیاهان بیرونی ، جزء کدام دسته از گیاهان فضای باز هستند ؟ به طور کلی ، گیاهان فضای باز یا بیرونی را به دو نوع گیاهان سایه دوست و آفتاب دوست تقسیم می کنیم.

گیاهان فضای باز سایه دوست :

این گیاهان باید در مکان هایی قرار بگیرند که در معرض تابش شدید نور خورشید قرار نداشته باشند. به طور مثال تراس خانه یا باغچه هایی که در کنار سایه دیوار قرار گرفته اند ، مکان مناسبی برای این گیاهان است.

زیباترین گیاهان فضای باز سایه دوست شامل یاس زرد ، لیریوپ ، آیلکس ، برگ نو ، ناندینا ، مروارید ، افرای ژاپنی ، سرخس ، آبلیا ، آکوبا ، تاکسوس لوله ای ، هوستا ، ماهونیا ، سرخدار ، بگونیا ، عشقه ، گیاه سنجد زینتی ، گیاه شیشه شور ، ارغوان و … می باشند.

گیاهان فضای باز آفتاب دوست ، از مقاوم ترین گیاهان بیرونی

این گیاهان باید در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرند. این گیاهان با قرارگیری در معرض نور خورشید ، به هیچ عنوان دچار مشکل نمی شوند و شادابی خود را از دست نمی دهند. زیباترین گیاهان فضای باز آفتاب دوست شامل کاکتوس طلایی ، آلوئه ورا ، کاکتوس گوشتی ، گل چمن آبی ، براکی کوم ، شمعدانی ، پیچ امین الدوله ، بو مادران ، گل رز ، آویشن ،  گل ناز ، کاردینال بالا رونده ، رزماری ، دم موشی ، شکر تیغال ، برگ انجیری ، شاه پسند ، آمارانتوس ، اختر ، ناز یخی ، پامپاس گراس ، نیلوفر ، حسن یوسف ، اونوترا و … می باشند.

مزایای نگهداری از گیاهان فضای باز چیست ؟

گیاهان فضای باز سبب زیباتر شدن محیط می شوند و طبیعت را زیباتر می کنند. گل و گیاهان ، تأثیر بسزایی در افزایش شادابی و نشاط در انسان ها دارند. فرقی نمی کند که این گیاهان از مقاوم ترین گیاهان بیرونی بوده و یا از گیاهان آپارتمانی باشند.

 دیدن گل و گیاهان سبب می شود که ذهن شما برای چندین ثانیه از افکار منفی و احساسات درونی آزاردهنده جدا شده و حس نشاط و زیبایی را دریافت کند. قطعاً پس از دیدن گل و گیاهان احساس خوبی در شما ایجاد می شود. به گونه ای که تصور می کنید کمی ذهن خود را شستشو داده و آن را آرامتر کرده اید.

بنابراین بهتر است برنامه ای برای نگهداری از گل و گیاهان داشته باشید. شما می توانید گل های آپارتمانی مقاوم یا گیاهان بیرونی را برای برخورداری از مزایای نگهداری از گیاهان انتخاب کنید. مهم این است که روزانه بتوانید این گل و گیاهان زیبا و خدادادی را نگاه کرده و حس مثبتی از آنها گرفته و با انرژی به فعالیت های روزمره خود بپردازید.

وجود مقاوم ترین گیاهان بیرونی در فضای باز موجب کاهش آلودگی هوا ، کاهش آلودگی های صوتی ، تصفیه هوای اطراف برای تنفسی باکیفیت تر ، جلوگیری از فرسایش خاک و باد ، زیبایی طبیعت ، ایجاد رایحه ای خوش و … می شوند.

انتخاب گیاهان مناسب برای فضای باز موردنظر شما به عوامل مختلفی مانند وسعت ، در معرض آفتاب یا سایه قرار داشتن ، نزدیک یا دور بودن از عوامل آلوده کننده مانند ماشین ها و کارخانه ها ، بودجه شما ، سلیقه و علایق شما و … بستگی دارد. ما برای هر مکانی پیشنهاد خاصی داشته و مناسب ترین و زیباترین گل و گیاهان را به شما ارائه می کنیم.

قیمت مقاوم ترین گیاهان بیرونی چقدر است ؟

قیمت این گیاهان اصلاً بالا نبوده و اینگونه نیست که تصور کنید که چون مقاومت بالا و حساسیت های کمتری دارند ، گران تر هستند. قیمت این گیاهان با توجه به نوع آنها و اندازه آنها متفاوت بوده و شما به راحتی می توانید گل و گیاه متناسب با بودجه خود را خریداری کنید. در هنگام خرید این گیاهان به تمامی ویژگی های آنها با دقت توجه کنید.

توسکالند

توسکالند ، یکی از حرفه ای ترین مجموعه هایی است که در زمینه عرضه گل و گیاهان آپارتمانی و بیرونی فعالیت دارد. تمامی گل و گیاهان موردنظر شما از سوی این مجموعه با کیفیت و طراوت بسیار بالا عرضه می شوند. شما می توانید تمامی سفارشات خود را به راحتی و بدون دردسر در محل کار یا منزل خود دریافت کنید. زیباترین و مقاوم ترین گیاهان بیرونی و آپارتمانی را از ما خریداری کنید.