مقاومت بازار خودرو در برابر ریزش قیمت‌ها + جدول

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ثبات قیمت در بازار پرتیراژهای ایران خودرو امروز در حالی رقم خودرو که جمعه گذشته آیین‌نامه واردات خودرو ابلاغ شد و براساس زمان بندی اعلام شده از مهرماه شاهد ورود خودروهای وارداتی به بازار خواهیم بود، اما مشخص شدن زمان ورود خودروهای وارداتی به کشوز نیز نتوانست بازار خودروهای داخلی را تحت تاثیر قرار دهد و فعلا خودروهای داخلی سنگر خود را حفظ کرده اند.  

از سوی دیگر به گفته فعالان بازار خوردو نوسان اندک نرخ دلار در بازار امروز را شاید بتوان یکی از دلایل ثبات در بازار خودرو دانست، فعالان بازار خودرو بر این نکته تاکید می کنند که نامشخص بودن وضعیت مذاکرات برجام و انتشار اخبار متناقض است، اخباری که موجب شده تا بازار دلار هم مانند بازار خودرو این روزها ثبات را به تغییر ترجیح دهد. فعالان بازار خودرو معتقدند تا مشخص شدن نتیجه برجام بازار بلاتکلیف خواهد بود و عرضه و تقاضا در پایین سطح در بازار صورت می گیرد.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «پژو 207 سقف شیشه ای»، «سمند LX» ، «سمند LX با موتورEF7 » و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی» ، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که خانواده سمند امروز بدون تغییر دربازار قیمت گذاری شدند، با این شرایط «سمند LX» در بازار امروز بدون تغییر 305 میلیون تومان قیمت خورد، از سوی دیگر «سمند سورن پلاس» در بازار 336 میلیون تومان قیمت گذاری شد و «سمندLX با موتورEF7» هم 344 میلیون تومان در بازار دست به دست شد. ارزیابی ها همچنین نشان دهنده آن است که خانواده دنا هم امروز بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند با این شرایط «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار 509 میلیون تومان قیمت خورد ، از سوی دیگر «دنا معمولی» با افتی یک میلیونی 391 قیمت خورد.  اما ارزیابی ها نشان دهنده آن است که «رانا پلاس» هم بدون تغییر در بازار 301 میلیون دست به دست شد.

از سوی دیگر با توجه به ارزیابی بازار می توان گفت «پژو 207 دنده‌ای» در بازار امروز 399 میلیون قیمت خورد بدون تغییر قیمت ماند، اما«پژو 207 سقف شیشه ای»در بازار افتی یک میلیونی داشت و 402 میلیون تومان قیمت گذاری شد.