مقانلو: مطمئنم فدراسیون دغدغه ما را دارد/ امیدوارم هر چه زودتر به آرامش برسیم

بیژن مقانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص تمرینات ملی‌پوشان تکواندو اظهار داشت: تمرینات خود را از 12 مردادماه شروع کردیم و مرتب در حال جلو آمدن هستیم. در برنامه‌ای ابتدایی برنامه‌ریزی کرده بودیم که در دو تورنمنت لهستان و اسلوانی که از 19 تا 26 شهریورماه برگزار می‌شود، حضور داشته باشیم، اما با توجه به کمبود زمان نمی‌دانم که امکان حضور در این مسابقات را خواهیم داشت یا نه.

وی تصریح کرد: برخی از بچه‌های ما قبل از شروع سال 2022 باید رنکینگ کسب کنند و اگر در مسابقات حضور نداشته باشیم امتیازات از کف ما خواهد رفت. چشم‌انداز ما در اسفندماه سال گذشته حضور در این مسابقات بود، اما فکر نمی‌کنم که امکان حضور را داشته باشیم. در حال حاضر نیز پیشنهاد خود را دادم، اما با توجه به مشغله‌های ساعی هنوز فرصت نکردیم در این خصوص صحبت کنیم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که برای حضور در این تورنمنت‌ها مشکل ویزا نخواهند داشت، گفت: مشکل بزرگ ما همین موضوع است و برای ویزای شِنگن باید 15 روز زودتر اقدام کرد. از روزی که به تیم ملی بازگشتم کل فدراسیون درگیر مسابقات و اعزام‌های متعددی بودند و به همین جهت وقت نشد که در این خصوص صحبت کنیم. برای از دست رفتن این فرصت‌ها نگرانی داریم، اما امیدواریم بتوانیم از حداقل‌ها حداکثر استفاده را بکنیم.

مقانلو در خصوص عملکرد تیم کشورمان در مسابقات کشورهای اسلامی تاکید کرد: تیم اعزامی به این مسابقات ترکیبی از تیم ما و تیم دیگر کشورمان بود و هدف کسب نتیجه بود که خوشبختانه این اتفاق افتاد. البته مسابقات سطح‌بندی می‌شوند و فکر می‌کنم با توجه به سطحی که داشت عملکرد بچه‌ها خوب بود و 10 امتیاز را گرفتند. به هر حال این 10 امتیاز هم 10 امتیاز است و بازیکنانی مانند حاج موسایی و نادعلیان موفق به کسب امتیاز شدند. بازی‌ها قشنگ بود و بچه‌ها زحمت خود را کشیدند و به آنها خسته نباشید می‌گویم. باید در ادامه راه بتوانیم گام‌های خود را محکم‌تر برداریم و نباید غره شویم، چون راه طولانی داریم.

وی در خصوص زمان مشخص شدن کادرفنی تیم اعزامی به مسابقات جهانی گفت: ما فعلاً کار خود را می‌کنیم و امیدواریم آقای ساعی در این خصوص تکلیف را مشخص کنند.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که بهتر نبود از ابتدا انتخاب مربیان تکلیف سرمربی تیم جهانی نیز مشخص می‌شد، تصریح کرد: ساعی در ابتدا که به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد یک زمانی را از دست داد و این زمان از دست رفته لطمه بزرگی به ما زد. برای ما مسابقات گرید یک کشورهای اسلامی تیم را به تورنمنت گرید 2 کره‌جنوبی اعزام کردیم، اما برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا گرید 4 وقت نکردیم اصلاً به تورنمنت برویم. بالاخره باید شرایط را ببینیم و خیلی مسابقات فشرده بود و امیدوارم سریعتر به آرامش لازم برسم تا بتوانیم با توجه به مسابقات پیش‌رو و اهداف‌مان به تمرکز برسیم.

مقانلو خاطرنشان کرد: امتیازات مهم ما در مسابقات رسمی است و از تورنمنت‌ها در سال بیشتر از 40 سال نمی‌توانیم به دست بیاوریم. با توجه به تغییرات اساسی که در قهرمانی آسیا داشتیم، بچه‌ها خوش درخشیدند و حاج‌موسایی وارد رنکینگ شد. میرهاشم حسینی نیز در یک وزن دیگر بازی کرد و وارد رنکینگ 80- کیلوگرم شد و در حال آماده‌سازی او برای این وزن هستیم. امیدوارم از زمان باقی مانده حداکثر استفاده بکنیم و مطمئن هستیم که فدراسیون تکواندو دغدغه ما را دارد و ان‌شاءالله هر چه سریعتر با کمک هم این دغدغه‌ها را برطرف کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت داشتن زمان مناسب توانایی کسب نتایج گذشته را خواهد داشت، گفت: قطعاً شک نکنید. ما در دوره گذشته و قبل از حضور در قهرمانی آسیا 2013،  به مسابقات گرندپری منچستر، تورنمنت هلند و یک مسابقه دیگر اعزام شدیم و بعد در قهرمانی آسیا شرکت کردیم. در حال حاضر تیم ما خیلی جوان است و اولین ریسک ما با تغییر 80 درصدی ترکیب برای قهرمانی آسیا بود که با 50 درصد رفتیم و خروجی آن با کسب دو نقره و یک برنز خوب بود. با توجه به تجربیات گذشته و نسلی که داریم، می‌توانیم گام‌های خود را با تمرکز بیشتر و استفاده از تجربیات گذشته و صبوری برداریم. وقتی می‌گویم نباید غره شویم به خاطر همین موضوع است، چرا که سطح مسابقات با توجه به طراحی فدراسیون جهانی متفاوت است و بهتر است واقع‌گرا باشیم.

 

انتهای پیام/