مقابل استرالیا موفق نبودیم/ برای صعود به جام‌ جهانی باید منتظر باخت سایر تیم‌ها باشیم

محمدمهدی ایزدپناه، سرمربی سابق تیم‌ ملی بسکتبال درباره عملکرد تیم‌ ملی در پنجره چهارم رقابت‌های انتخابی جام جهانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا اظهار داشت: به اعتقاد من تیم ژاپن را خوب بردیم. ژاپن تیم سرعتی است که خوشبختانه بچه‌ها دفاع خوبی داشتند، در کوارتر چهارم هم با پرتاپ‌های سه امتیازی بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم اما ناگفته نماند که نبود چند نفر از بازیکن‌های سرشناس ژاپن هم یک نقطه قوت برای ما بود.

وی با اشاره به باخت مقابل استرالیا نیز گفت: در بازی با استرالیا هم که نتیجه را واگذار کردیم ابتدا باید بگویم که این بازی خارج از خانه بود، علاوه بر این ما سه بازیکن شاخص خودمان را در کنار تیم نداشتیم که جای بحث و حتی سوال است که چرا نبودند؟ بازی ها برای ما مهم است چون فرصت کمی داریم نیاز است که با تمام قوا در بازی ها شرکت کنیم اما در رابطه با بازی هم بچه‌های ما به ویژه بازیکن‌های جوان تا کوارتر سوم خوب جلو رفتند و تحت تاثیر حریف قرار نگرفتند. در کوارتر چهارم خیلی ضعیف ظاهر شدیم در دفاع ضعیف بودیم و در حمله سردرگم، همین ضعف‌ها هم باعث شد با اختلاف زیاد بازی را واگذار کنیم و این مسئله حتما باید بررسی شود.

کاپیتان پیشین تیم‌ ملی در پاسخ به این سوال که آیا هنوز هم امیدی برای صعود به جام‌جهانی است؟ گفت: شانس ما خیلی کم است چون دو باخت خیلی بد را تجربه کردیم، باخت مقابل سوریه و قزاقستان فاصله ما را با جام جهانی زیاد کرد. ما یک بازی خیلی سخت هم مقابل چین خواهیم داشت با این وضعیت برای صعود به جام جهانی باید منتظر باخت سایر تیم‌ها باشیم. دو باخت واقعا به تیم‌ ملی لطمه زد اما اکثر مواقع تیم‌ ملی ایران در شرایط سخت کارهای غیر ممکن را ممکن کرده است.

محمدمهدی ایزدپناه

ایزدپناه در خصوص عملکرد تیم جوانان و میزبانی ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا بیان کرد: ما هم تیم خوبی داشتیم و هم کادر فنی مناسبی کنار تیم بودند اما خب نتیجه مورد نظر حاصل نشد. با توجه به اینکه آقای داوری تازه آمده بهتر بود نشستی با مربیان اسبق می‌گذاشتند و از تجربیات این مربی‌ها استفاده می‌کردند، قطعا نشست و مشورت کمک کننده می‌شد. در یک بازی با یک اختلاف بازی را به کره جنوبی واگذار کردیم اشکالمان هم این بود که در ترکیب ضعیف بودیم و اتفاقا نوع چینش ما همان چیزی بود که کره می‌خواست اما آنچه که مسلم است ما بازیکن های بسیار توانمندی داریم که در صورت مدیریت خوب می‌توانند آینده این رشته را تضمین کنند.

خبرنگار: فریبا جلیل خانی

انتهای پیام//                 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف