معرفی اجراگران نمایشنامه‌خوانی خیریه «خواب زمستانی»

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر برنا؛ سیما تیرانداز، سوگل خلیق، یلدا عباسی، فرزانه سهیلی، ساناز نجفی نمایشنامه «خواب زمستانی» به نویسندگی لیلی عاج و کارگردانی الهام شعبانی را شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰ در پردیس تئاتر شهرزاد که حامی این حرکت خیرخواهانه است، خوانش می کنند. همچنین امیر عظیمی و حمیدرضا ترکاشوند در این نمایش نامه خوانی اجرای زنده خواهند داشت.

نمایشنامه خوانی «خواب زمستانی» اولین اجرا از رپرتوار نمایش نامه خوانی «زندگی کارگری زنان» است که به صورت خیریه و با هدف آزادی زنان زندانی جرایم مالی و غیرعمد که به دلیل عدم توانایی پرداخت، در زندان به سر می برند، خوانش می شود.

لازم به ذکر است تمام عواید حاصل از این نمایشنامه خوانی با هماهنگی های صورت گرفته با سازمان زندان های کشور بی کم و کاست به آزادی این زنان اختصاص داده می شود.
در خلاصه نمایشنامه «خواب زمستانی» آمده است که:

مرگ، گاه مبهم و هولناک است، گاه نوری سفید و خیره کننده. هر کسی با توجه به دغدغه هایی که دارد به نوعی مرگ را تعبیر می کند و می پذیرد، مانند شخصیت های زن نمایش خواب زمستانی…

این نمایشنامه به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج در سال ۱۳۹۵ اجرا شده است و کاندید بهترین متن، کاندید بهترین کارگردانی و کاندید بهترین بازیگری زن از پنجمین جشنواره تئاتر شهر شده است.

خواب زمستانی

در این نمایش نامه خوانی، پردیس تئاتر شهرزاد (تهیه کنند و حامی)، پدرام تنعمی (طراح پوستر)، بابک کیوانی (آهنگساز )، محمدحسن درباغی و حمید ملاحسینی (برنامه ریز)، پن استودیو (ساخت تیزر) و آوا فیاض (مدیر روابط عمومی) الهام شعبانی را همراهی می کنند.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف