معاون اول رییس جمهور در مرز چذابه: پیشبینی سفر 5 میلیون نفری زایران اربعین و تناسب سازی امکانات در دو طرف مرزهای کشور

به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، محمد مخبر دزفولی عصر امروز شنبه پنجم شهریور ماه با هدف بررسی روند خدمت رسانی و تردد زایران اربعین حسینی از طریق پایانه مرزی چذابه وارد خوزستان شد و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به تعطیلی دو ساله اربعین حسینی به دلیل کرونا ویروس، سال جاری انگیزه‌ها برای شرکت در این مراسم بسیار بالا رفته و دولت نیز از ابتدا کارهای سنگینی را برای بهتر برگزار شدن این مراسم انجام داده است.

او گفت: تناسب سازی امکانات در دو طرف مرز و ایجاد گذرگاه‌های جدید از جمله اقدام هایی بود که برای تسهیل تردد زایران انجام شد. همچنین امکان های خوبی در مرز خسروی تدارک دیده شده و کسانی که امکان عبور از این مرز برای آن‌ها میسر است از این مرز برای تردد استفاده کنند.

معاون اول رییس جمهور افزود: در غرب نیز مرز تمرچین راه‌اندازی شده و وضعیت خوبی دارد و در مرز مهران نیز تدارکات خوبی دیده شده و مشکلهای قبلی مانند جاده، پارکینگ و آب حل شده است.

مخبر بیان کرد: طی سال جاری به علت گرمای زیاد تدارک آب، تونل‌های سردکننده، کانکس‌های سرد و مه‌پاش در میسرها تدارک دیده شده است.

او اضافه کرد: مراسم اربعین حسینی یک حرکت مردمی است و مردم باید به فعال و وسیع در این مراسم شرکت کرده و دولت نیز پشتیبانی لازم را انجام خواهد داد.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه طبق دستور رییس جمهور حداکثر تلاش‌ها برای سفر ارزان، آسان و ایمن در حال انجام است ولی بخش زیادی به کمک‌های مردم برمی‌گردد، تاکید کرد: زوار نیز سفرهای خود را به نحوی تنظیم کنند که با زمان‌های شلوع مواجه نشوند تا سفری راحت‌تر داشته باشند.

مخبر با بیان اینکه پیش‌بینی ما حضور پنج میلیون نفر زایر در مرز‌ها برای حضور مراسم اربعین حسینی است، تصریح کرد: دولت هیچ محدودیتی به لحاظ تعداد زایران قایل نیست و شرایط را تا حد امکان برای تردد و عبور زوار از مرزها تسهیل کرده است.

او افزود: در بحث بهداشت و درمان کارهای خوبی شده ولی مردم نیز باید رعایت کنند چرا که در عراق محدودیت پذیرایی وجود دارد.

معاون اول رییس جمهور در پایان از هماهنگی‌های لازم با دولت عراق برای تسهیل تردد زایران اربعین حسینی خبرداد./انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 2 رای موافق و 0 رای مخالف