مشکلی در تردد زائران اربعین از مرز شلمچه وجود ندارد


مشکلی در تردد زائران اربعین از مرز شلمچه وجود ندارد

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان گفت: عبور زائران اربعین حسینی از گذرگاه اربعین حسینی شلمچه به صورت روان در حال انجام است و مشکلی در تردد زائران از شلمچه نیست.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، ولی اله حیاتی  معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان بیان کرد: تردد زایران اربعین حسینی از شلمچه نسبت به سال ۹۸ (سال پیش از تعطیلی و شیوع کرونا)، افزایش ۴۰ درصدی را شاهد است و تاکنون بیشترین تردد زایران از این پایانه صورت گرفته است.

وی خدمات ویژه به زایران، دسترسی سهل و آسان هوایی، ریلی و ناوگان عمومی به گذرگاه شلمچه را دلیل افزایش تعداد زایران از گذرگاه شلمچه بیان کرد و افزود: تاکنون ۱۵۰ هزار نفر از مرز شلمچه برای زیارت اربعین راهی عراق شده‌اند.

حیاتی ادامه داد: به دلیل گرمای هوا در برخی از ساعت‌ها به ویژه صبح و عصر شاهد ازدحام جمعیت به دلیل بهتر شدن هوا هستیم.

وی گفت: ۴۰۰ موکب و ایستگاه پذیرایی و ۱۲۰ هکتار توقفگاه خودرویی در شلمچه تدارک دیده شده است.

وی به فعالیت ۱۵ گیت برای خروج زایران اربعین در پایانه مرزی شلمچه اشاره کرد و ادامه داد: متناسب با افزایش تعداد زایران، گیت‌های عبور نیز افزایش خواهند یافت.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان بیان کرد: زایران به صورت روان در حال عبور از مرز هستند و امینت آنها نیز توسط نیروی انتظامی و مرزبانی تامین شده است.

وی گفت: در شلمچه عراق نیز ۴۰ گیت گذر برای زایران توسط ایران نصب شده و وسایل نقلیه مناسب در شلمچه عراق برای اعزام زایران به نجف اشرف مهیا است.

بر اساس تقویم رسمی کشور ۲۶ شهریور برابر با ۲۰ صفر ۱۴۴۴ هجری شمشی اربعین حسینی است.

مرز بین‌المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

مرزهای شلمچه و چذابه ۲ گذرگاه تردد زایران اربعین حسینی در خوزستان هستند.