مشمولان غایب، امکان اشتغال در سازمان های دولتی و خصوصی را ندارند


مشمولان غایب، امکان اشتغال در سازمان های دولتی و خصوصی را ندارند

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت:مشمولان غایبی که وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف نکنند ،امکان اشتغال به کار در سازمان ها و کارگاه های دولتی و خصوصی را ندارند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ محمد جواد میرزایی معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان قم اظهار داشت: کسانی که به نحوی مشمولان غایب را در موسسات دولتی و غیر دولتی از قبیل کارخانه ها ، شرکت ها ، آموزشگاه ها، بنگاه ها ، مغازه ها و تعمیرگاه ها ثبت نام و به کارگیری کنند به محاکم صالحه قضایی معرفی می شوند.

وی در ادامه افزود : براساس ماده 63 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی ، مجازات در نظر گرفته شده برای این دسته از افراد برای اولین بار پرداخت هزینه سالانه یک سرباز برابر قانون بودجه سال 1400 به مبلغ حدود 300 میلیون ریال بوده و برای بار دوم و بیشتر هزینه سالانه سه سرباز در حدود 900 میلیون ریال جریمه می شوند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان در پایان گفت: مشمولان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره 096480 و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی sarbazvazifeh@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.