مراسم ختم منوچهر اسماعیلی در غیاب مدیران ارشاد و سیما برگزار شد


مراسم ختم منوچهر اسماعیلی در غیاب مدیران ارشاد و سیما برگزار شد

ناصر ممدوح از چهره‌های پیشکسوت عرصه دوبله در حاشیه برگزاری مراسم ختم زنده‌یاد منوچهر اسماعیلی در واکنش به غیبت مدیران در این مراسم گفت آن‌ها را به چهره نمی‌شناسد!

به گزارش خبرگزاری موج، مراسم ختم زنده یاد منوچهر اسماعیلی امروز شنبه پنجم شهریورماه با حضور جمعی از پیشکسوت‌های حوزه دوبله، گویندگان و مردم در مسجد بلال صداوسیما برگزار شد. محمود قنبری، ناصر ممدوح، ابوالحسن تهامی‌نژاد، اردشیر منظم، تورج نصر از جمله دوبلورهایی بودند که در این مراسم حضور داشتند. سلیم غفوری قائم مقام معاون سیما، محمد احسانی مدیر سابق شبکه نسیم، امیرعلی دانایی، امین حیایی، محمدحسین فرحبخش و حمید خواجه نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما از دیگر حاضران در مراسم بودند.

سلیم غفوری قائم مقام معاون سیما در حاشیه مراسم درباره زنده یاد منوچهر اسماعیلی به خبرنگار مهر بیان کرد: آقای اسماعیلی از صداهای ماندگار دوبله بود. هنر دوبله در زنده نگهداشتن ادبیات فارسی و حراست از این زبان بسیار موثر است.

وی ادامه داد: جدا از اینکه دوبله یک هنر است و می‌توان فیلم‌ها را با زبان مادری دید، حس و حال بازی اصلی را هم منتقل می‌کند و حالا نسلی از هنرمندان قدیمی در دوبله بودند که داریم اینها را از دست می‌دهیم.

غفوری درباره تجلیل از این چهره‌ها بیان کرد: ما در شبکه مستند مجموعه‌ای درباره این بزرگان تولید کردیم که اتفاقاً زنده یاد اسماعیلی هم در آن‌ها حضور داشت و امیدواریم این روند ادامه یابد. در کنار رونمایی از مستندها از خود هنرمند هم سعی کردیم تجلیل کنیم و یادشان را گرامی بداریم.

همچنین ناصر ممدوح دوبلور و بازیگر در این مراسم در سخنانی درباره منوچهر اسماعیلی و نبود مدیران وزارت ارشاد در مراسم ختم بیان کرد: من شناختی روی این عزیزان ندارم و شاید هم حضور داشته‌اند و من نمی‌دانم.

وی در ادامه عنوان کرد: منوچهر اسماعیلی اصلاً به اینکه برایش ختم بگیرند یا نگیرند و یا مراسم شلوغ باشند یا نه احتیاجی ندارد. او خیلی بود، خیلی بزرگ بود و خوب است که این احترام باشد اما خودش رفت و دیگر نیازی به این‌ها ندارد.