مجموعه کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی رونمایی شد

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۲ در دیدار اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرمودند «این کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی تدوین‌ شده، منتقل‌کننده‌ سبک زندگی غربی است، سبک زندگی انگلیسی است. خب این بچه‌های ما، این نوجوانان و جوانان ما که این را می‌خوانند، فقط زبان یاد نمی‌گیرد، حتی ممکن است آن زبان یادشان برود، اما آنچه بیشتر اثر می‌گذارد آن تأثیر و انطباعی است که بر اثر خواندن این کتاب از سبک زندگی غربی در وجود او بوجود می‌آید، این از بین نمی‌رود، این کارها را دارند می‌کنند. خب در مقابل این‌ها باید چه کارکرد؟ در مقابل این‌ها دو چیز لازم است: یکی کار، یکی ابتکار، این دو و این دو نقطه‌ی مهم را باید در نظر داشت، باید کارکنیم، کار هم باید کار ابتکاری باشد. یکی از کارهای ما تولید کتاب است». 

مجموعه کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی Merit، امروز در محل مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی شد.

این مجموعه شامل ۸ کتاب از سطح مقدماتی و پیشرفته، کتاب‌های کار و تمرین و  فایل‌های صوتی است؛ همچنین سامانه مکمل نیز همزمان با رونمایی آن، شروع به فعالیت می‌کند. 

دانشگاه کمبریج نیز این مجموعه کتاب را تأیید کرده است. در آیین رونمایی از این مجموعه رضا غلامی رئیس موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،  عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،  محمود امانی طهرانی دبیرکل شورای عالی انقلاب آموزش و پرورش و حامد علامتی، مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و محمود امانی دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش حضور دارند.

این خبر در حال به‌روزرسانی است