مازندران ظرفیت بزرگی در رونق گردشگری مذهبی دارد/ شاهد تحول بزرگ در حوزه وقف و موقوفات مازندران هستیم


مازندران ظرفیت بزرگی در رونق گردشگری مذهبی دارد/ شاهد تحول بزرگ در حوزه وقف و موقوفات مازندران هستیم

استاندار مازندران با اشاره به اقدامات مناسبی که در اوقاف استان انجام می‌شود، ادامه داد: بخش زیادی از توریسم‌های که وارد استان می‌شوند شیعیان کشورهای مختلف هستند که می‌توان این توریسم را به سمت اماکن مقدسه در استان هدایت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران در محفل انس با قرآن کریم و تجلیل از نخبگان قرآنی استان و بهره‌برداری از فاز نخست طرح توسعه شبستان آستان مقدس امامزاده عباس(ع) ساری، اظهار داشت: تمسک به اهل بیت عصمت و طهارات و امامزادگانی که در سطح استان داریم می‌تواند زمینه رفع بسیاری از مشکلات اجتماعی در سطح جامعه شود و این موضوع هم بستگی به کارکرد متولیان اوقاف دارد.

وی با اشاره به اقدامات مناسبی که در اوقاف استان انجام می‌شود، ادامه داد: بخش زیادی از توریسم‌های که وارد استان می‌شوند شیعیان کشورهای مختلف هستند که می‌توان این توریسم را به سمت اماکن مقدسه در استان هدایت کرد.

استاندار مازندران افزود: در دوران مدیریت حجت‌الاسلام حیدری در اوقاف مازندران شاهد تحولات بزرگی در عرصه وقف و موقوفات هستیم.

وی در ادامه با اشاره به خدماتی که شهید رجایی در دوران کوتاه به کشور ارائه داد، بیان داشت: ایشان در حال حاضر به عنوان الگوی مطرح است و باید همه از فرصت خدمت‌گذاری که در اختیار داریم شهید رجایی وار برای رفع مشکلات مردم گام برداریم.

حسینی پور خواستار برپایی برگزاری محافل قرآنی در سطح امامزادگان استان شد و گفت: این محافل در شهرهای که شاهد حضور گردشگران هستیم افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد: همه ما متولیان در برابر 10 هزار و 400 شهید وظیفه داریم و مسئولیت ما بسیار سنگین است، با اعتقاد می‌گویم که قبور شهدای ما مثل امامزادگان است و مردم از این قبور شهدا حاجت می‌گیرند.

استاندار مازندران با اعلام اینکه امام راحل انقلاب اسلامی را به سرانجام رسانده و رهبر معظم انقلاب آن را تثبیت کرده است، افزود: شهید رجایی و شهید قاسم سلیمانی و دیگر سرداران شهید در جبهه مقاومت و لبنان تربیت یافته مکتب امام راحل هستند و خدا را شاکر هستیم که در دوره‌ای به دنیا آمده و زیست می‌کنیم که دوره حیات انقلاب اسلامی ایران است.