ماجرای تحصیل داوطلبانی با رتبه بالاتر از ۱۰۰ هزار در رشته پزشکی!

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس روابط عمومی دیده بان شفافیت و عدالت در پاسخ به سازمان سنجش جوابیه صادر کرد.

در این جوابیه آمده است:

«در جوابیه سازمان سنجش آموزش کشور، به اظهارات علی امرایی عضو کمیسیون آموزش دیده بان شفافیت و عدالت ، تغییر رشته برخی داوطلبان به رشته پزشکی با رتبه های بسیار بالا تلویحا تایید شده است و سازمان سنجش تنها اعلام کرده است در این زمینه قصور نکرده است که دیده بان هم معتقد است سازمان سنجش در این تغییر رشته ها کمترین نقش را داشته است.

روشن است که اشاره به رتبه افراد یا مردودی آنها در پذیرش براساس کارنامه کنکورشان، به معنی دخالت سازمان سنجش در تخلفات بعدی این افراد نیست. همچنان که بارها در مصاحبه ها از سوی اعضای دیده بان به اطلاع عموم رسیده است، تغییر رشته این افراد (معروف به ۱۳۴ نفر)، اغلب در سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ در دانشگاه آزاد اسلامی و با الحاق تبصره ای به مصوبه نقل و انتقال فرزندان اعضای هیات علمی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و در عدم نظارت وزارت بهداشت رخ داده است.

دیده بان حتما به اظهارات خود مبنی بر ورود افرادی به رشته های دکترای علوم پزشکی با رتبه های بالاتر از صد هزار یا حتی افرادی که نتیجه انتخاب رشته شان مردود اعلام شده، تاکید ویژه می کند و تمام مستندات این موضوع در دیده بان شفافیت و عدالت موجود و محفوظ است.

همچنین سازمان سنجش باید به طور شفاف به مردم اعلام کند که آیا مصوبات بیست و دومین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در این خصوص، اجرایی شده است یا خیر؟

ذکر این نکته نیز مفید است که در جلسه اخیر دیده بان شفافیت عدالت و برخی نمایندگان محترم مجلس، تقاضای اعمال ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی مجلس در حوزه سنجش و پذیرش دانشجو ثبت گردید که دیده بان و مجلس آخرین نتایج را به زودی به مردم عزیز ایران اعلام خواهند کرد.»

انتهای پیام/