لیگ برتر انگلیس| عقده‌گشایی لیورپول با 9 گل برای کسب اولین پیروزی/ سیتی با هت‌‌تریک هالند بازی باخته را برد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه بازی‌های هفته چهارم لیگ برتر انگلیس، امروز (شنبه) از ساعت 18:30 به وقت تهران پنج بازی همزمان برگزار شد که در پایان آنها تیم‌های لیورپول و منچسترسیتی برابر رقبای خود جشنواره گل به راه انداختند.

لیورپول که هفته قبل در خانه منچستریونایتد باخت و قبل از آن هم دو بار مساوی کرده بود برای کسب اولین پیروزی خود، میهمانش تیم بورنموث را با نتیجه 9 بر صفر در هم کوبید.

لوئیز دیاز دو بار در دقایق 3 و 85، هاروی الیوت در دقیقه 6، ترنت الکساندر آرنولد در دقیقه 28، روبرت فیرمینو دو بار در دقایق 31 و 62، فیرجیل فن‌دایک در دقیقه 45، کریس مفام در دقیقه 46 (گل به خودی) و فابیو کاروالیو در دقیقه 80 گل‌های اولین پیروزی قرمزپوشان مرسی‌سید در فصل جدید لیگ برتر جزیره را به ثمر رساندند. لیورپول اکنون 5 امتیازی و در رده هشتم جدول است.

در بازی همزمان منچسترسیتی در حالی که تا دقیقه 53 دو گل از میهمان خود کریستال پالاس عقب بود، بازی را با نتیجه 4 بر 2 به سود خود به پایان رساند. در این مسابقه تیم میهمان با گل به خودی جان استونز در دقیقه 4 از سیتی پیش افتاد و یواخیم اندرسن در دقیقه 21 اختلاف را برای تیم میهمان به دو گل افزایش داد. برناردو سیلوا اما با گلزنی در دقیقه 53 تیم میزبان را به بازی برگرداند و پس از آن نوبت ستاره جدید خط حمله این تیم یعنی ارلینگ هالند شد که با ثبت اولین هت‌تریکش با پیراهن منچسترسیتی سه امتیاز بازی را برای تیم میزبان به ارمغان بیاورد. او گل‌های خود را در دقایق 62، 70 و 81 به ثمر برساند. سیتی با این نتیجه 10 امتیازی شد و با اختلاف گل بهتر نسبت به برایتون در صدر جدول قرار گرفت.

دیگر تیم بزرگی که امروز در لیگ برتر جزیره به میدان رفت چلسی بود که این تیم لندنی با وجود 10 نفره شدن در دقیقه 28 پس از اخراج کانر گالاگر، میهمانش لسترسیتی را 2 بر یک شکست داد. رحیم استرلینگ در دقایق 47 و 63 هر دو گل چلسی را زد و هاروی بارنز در دقیقه 66 تنها گل روباه‌ها را به ثمر رساند. چلسی با دومین پیروزی فصل خود 7 امتیازی شد و به رده ششم جدول صعود کرد.

در بازی‌های همزمان برایتون با نتیجه یک بر صفر لیدزیونایتد را شکست داد و برنتفورد در خانه برابر اورتون یک – یک مساوی کرد. سامان قدوس در این بازی نیمکت‌نشین بود و فرصت بازی برای برنتفورد را پیدا نکرد.

در آخرین بازی امشب لیگ برتر انگلیس از ساعت 21 به وقت تهران آرسنال میزبان رقیب همشهری‌اش فولام است و در صورتی که این بازی را ببرد از رده سوم به صدر جدول بازخواهد گشت.

انتهای پیام/