لیست فیلم های سینمایی در صف اکران اعلام شد/ نیم بها شدن نرخ بلیت سینما در روز ملی سینما


لیست فیلم های سینمایی در صف اکران اعلام شد/ نیم بها شدن نرخ بلیت سینما در روز ملی سینما

فیلم سینمایی «نمور» به کارگردانی داوود بی‌دل و فیلم سینمایی «شین» به کارگردانی میثم کزازی از روز چهارشنبه ۱۶ شهریورماه به نمایش دربیایند.

به گزارش خبرگزاری موج، جلسه شورای صنفی نمایش امروز ۱۳ شهریورماه برگزار شد و بر اساس آن مصوب شد فیلم سینمایی «نمور» به کارگردانی داوود بی دل و تهیه کنندگی یاسر جعفری در سرگروه ملت و فیلم سینمایی «شین» به کارگردانی میثم کزازی از روز چهارشنبه ۱۶ شهریورماه در سرگروه مگامال به نمایش دربیایند.

در این جلسه قرارداد اکران ۲ فیلم سینمایی «جوجه تیغی» به کارگردانی مستانه مهاجر با پخش «فیلمیران» در سرگروهی «کورش» پس از فیلم «ابلق» و فیلم سینمایی «ستاره بازی» به کارگردانی هاتف علیمردانی با پخش «نمایش گستران» در سرگروهی «ایرانمال» پس از فیلم «پسر دلفینی» به ثبت رسید.

همچنین طرح اجرایی «شناور شدن قیمت بلیت سینماها» نیز توسط شورا جمع بندی شد و در قالب نامه‌ای برای ریاست سازمان سینمایی ارسال شد.

همچنین مقرر شد در روز ملی سینما برابر  با دوشنبه ۲۱ شهریور قیمت بلیت سینماها در سراسر کشور نیم‌بها باشد.

فیلم سینمایی «نمور» درباره داوود برادر بزرگ‌تر خانواده است که به اصرار دانیال همراه همسر خود سمیرا و دخترش آرام راهی شمال می‌شود تا پس از پانزده سال با خواهرش دلارام آشتی کند. پس از رسیدن به شمال دلارام آنها را نمی‌پذیرد و داوود تصمیم به بازگشت می‌گیرد و … .

محمدرضا علیمردانی، سمیرا حسن‌پور، باربد بابایی، نسیم ادبی و … در این اثر به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«شین» هم یک درام خانوادگی دلهره‌آور و رازآلود است و در خلاصه داستان آن آمده است: «اثر ظلم در جهان باقی می‌ماند و همیشه فرصت کافی برای جبران در اختیار نداریم… این را نوشین در پی کشف راز خانوادگی‌شان با تمام وجود درمی‌یابد.»

در این فیلم سینمایی شهاب حسینی در کنار تهیه‌کنندگی به عنوان مشاور کارگردان و بازیگر هم حضور دارد و جمشید هاشم‌پور، علی شادمان، محمود پاک‌نیت، هوشنگ توکلی، زنده‌یاد سیامک اطلسی، آتش تقی‌پور، افسانه ناصری، غزال نظر، حسین عابدینی، محمود بصیری، فخرالدین صدیق شریف، ناهید مسلمی، فرزین محدث و مهدی بجستانی دیگر بازیگرانی هستند که در این فیلم سینمایی ایفای نقش کرده‌اند.