لوله‌گذاری خط انتقال آب از تالوار به همدان به اتمام رسیده است


لوله‌گذاری خط انتقال آب از تالوار به همدان به اتمام رسیده است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه لوله‌گذاری خط انتقال آب از تالوار به همدان اتمام رسیده است و اینکه ۴۵ چاه به شرکت آبفا تحویل داده شده است، اضافه کرد: تعدادی چاه جدید شناسایی و تفاهم‌نامه آنها منعقد شده ست و امیدواریم چند روز آینده وارد مدار بهره‌برداری شود.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمد ضروری مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه لوله‌گذاری خط انتقال آب از تالوار به همدان به اتمام رسیده است و اینکه ۴۵ چاه به شرکت آبفا تحویل داده شده است، اضافه کرد: تعدادی چاه جدید شناسایی و تفاهم‌نامه آنها منعقد شده ست و امیدواریم چند روز آینده وارد مدار بهره‌برداری شود.

تحویل 45 چاه به آبفا و شناسایی چاه های جدید/لوله‌گذاری خط انتقال آب از تالوار به اتمام رسیده است

وی با تأکید بر اینکه طرح آبرسانی از تالوار به شدت در حال انجام است، اظهار کرد: لوله‌گذاری بخش بای پس در حال انجام است و امیدواریم بعد از انجام تست، آب وارد جریان شده و به قسمتی از منطقه شهر که از آب‌های سطحی تأمین می‌شد، متصل شود.

وی با اشاره به اینکه ۴۵ چاه به شرکت آبفا تحویل داده شده است، اضافه کرد: تعدادی چاه جدید شناسایی و تفاهم‌نامه آنها منعقد شده ست و امیدواریم چند روز آینده وارد مدار بهره‌برداری شود.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از کشاورزان روستای انصارالحسین(ع) و شهرستان بهار به صورت نذر آب چاه‌های خود را به شرکت اختصاص دادند، تصریح کرد: همیاری و همکاری کشاورزان استان در این ایام حرکتی خوب و مثال زدنی است به طوریکه تعداد بالایی از کشاورزان به‌صورت خودجوش چاه‌های خود را برای آبرسانی به همدان اهداء کردند.

ضروری درباره آبرسانی به روستاها نیز یادآور شد: شرکت آبفا مسئول تأمین آب روستاها هستند و امسال نیز جهاد آبرسانی در سطح کشور با تعداد زیادی روستا شروع شده است که در استان همدان ۱۶۰ روستا در این طرح هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان اظهار کرد: در حال حاضر تخصیص آب تالوار فقط برای شهر همدان است اما در فازهای بعدی ۱۲ شهر و ۱۵۹ روستای استان که عمدتاً در شمال استان هستند، نیز توسط این خط آبرسانی خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه لوله‌گذاری خط انتقال آب از تالوار به اتمام رسیده است، گفت: لوله‌گذاری در بخش اصلی و بای‌پس به اتمام رسیده و مراحل نهایی نصب شیرآلات و تست هیدرولیک در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه لوله‌گذاری خط انتقال آب از تالوار به همدان به اتمام رسیده است و اینکه ۴۵ چاه به شرکت آبفا تحویل داده شده است، اضافه کرد: تعدادی چاه جدید شناسایی و تفاهم‌نامه آنها منعقد شده ست و امیدواریم چند روز آینده وارد مدار بهره‌برداری شود.