قیمت مسکن در تهران متری چقدر شد؟

مرکز آمار، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران طی معاملات مرداد امسال را ۴۲.۸ میلیون تومان اعلام کرد.

مرکز آمار ایران متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در شهر تهران طی معاملات مرداد امسال را اعلام کرد که بر این اساس متوسط قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران نسبت به ماه گذشته ۱.۸ درصد افزایش داشته است.

این در حالی است که تورم ماهانه تیرماه نسبت به خرداد امسال ۸.۳ درصد بود که این شاخص در مرداد نسبت به تیرماه ۶.۵ درصد کاهش داشته است و نشان دهنده کاهش تورم ماهانه مسکن است.

بر اساس اعلام مرکز آمار، تورم نقطه به نقطه مسکن شامل مقایسه قیمت مسکن در مرداد امسال نسبت به مرداد سال گذشته ۴۴ درصد افزایش داشته است.

همچنین تورم سالانه مسکن که شامل درصد تغییر میانگین شاخص قیمت مسکن در یک ساله منتهی به مرداد امسال است ۲۸.۴ درصد اعلام شد.

این در حالی است که شاخص قیمت مسکن در یک ساله منتهی به تیرماه امسال ۲۷.۱ درصد بود لذا تورم سالانه مسکن ۱.۳ درصد افزایش داشته است.

متوسط وزنی قیمت هر متر مربع مسکن در مرداد امسال در شهر تهران ۴۵ میلیون و ۱۴۸ هزار تومان بوده است.

این در حالی است که متوسط حسابی هر متر مربع واحد مسکونی در تهران ۴۲ میلیون و ۸۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان بود.

بیشترین متوسط وزنی قیمت مسکن در ماه گذشته به منطقه ۱ با متری ۸۵ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۱۰۰ تومان اختصاص دارد. کمترین متوسط وزنی قیمت مسکن نیز به منطقه ۱۸ تهران با متری ۲۲ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۵۰۰ تومان اختصاص داشت.

تعداد معاملات مسکن در مرداد امسال ۶ هزار و ۸۵۲ فقره بود در حالی که در ماه گذشته (تیرماه ۱۴۰۱) تعداد معاملات مسکن ۸ هزار و ۶۸۵ فقره اعلام شده بود که کاهش ۲۶.۷ درصدی در تعداد معاملات داشته است.