قیمت جدید مرغ، گوشت، روغن و برنج اعلام شد/ جدول قیمت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پس از شوک قیمت اردیبهشت‌ماه امسال با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و پرداخت یارانه مستقیم به بازار کالاهای اساسی وارد کرد، به‌نظر می‌رسد بعد از ۳ ماه بازار مسیر خود را پیدا کرده است.

اگرچه افزایش قیمت کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم به حدی شدید و سنگین بوده است که‌ این‌ روزها در بازارهای مختلف از کاهش شدید مشتریان سخن گفته می‌شود.

فروشندگان از افت شدید قدرت خرید مردم سخن می‌گویند و این‌که در بازار دیگر مثل گذشته خریداری وجود ندارد و در عین حال، مصرف اقلام اساسی به شدت کاهش یافته است.

در حالی حاضر فعالان بازار در توصیف وضعیت فعلی بازار کالاهای اساسی می‌گویند: وضعیت فعلی بازار، آرامش،‌ رکود و التماس به مشتری برای خرید است.

با این حال، در هفته‌های اخیر شاهد کاهش جزئی قیمت برخی از اقلام اساسی مردم بوده‌ایم‌. بررسی آمارهای مرکز آمار ایران نیز نشان می‌دهد سه گروه از مجموع کالاهایی که در دسته خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها قرار دارند، طی یک ماه گذشته با کاهش قیمت مواجه شدند.

بیشتر بخوانید: آخرین قیمت برنج خارجی در بازار / ۱۰ کیلو برنج پاکستانی چند؟

روزنامه شهرداری تهران:حبوبات۳۰درصد ارزان شده، برنج۲۵درصد،روغن ۲۰درصد، گوشت و مرغ و تخم مرغ هم خیلی

قیمت جدید مرغ

قیمت مرغ کامل تازه، بسته‌بندی کیسه‌ای (پوشش کیسه نایلونی) امروز جمعه چهارم شهریورماه ۱۴۰۱ بدون افزایش قیمت نسبت به روز پنج‌شنبه، در بازه قیمتی ۵۸ هزار و ۹۰۰ تومان ثابت ماند. قیمت مرغ گرم بسته‌بندی کیسه‌ای نیز در بازه قیمتی ۵۸ هزار و ۹۰۰ تومان ثابت ماند.

مرغ کامل تازه، بسته‌بندی کیسه‌ای (پوشش کیسه نایلونی)
۵۸,۹۰۰

مغز ران
۹۲,۰۲۰

ران مرغ بدون پوست
۷۸,۰۰۰

فیله مرغ
۱۲۷,۰۰۰

کتف مرغ
۴۶,۲۰۰

بال مرغ
۶۲,۷۰۰

ران مرغ با پوست
۵۳,۵۰۰

ساق مرغ
۹۰,۰۰۰

سینه مرغ
۱۰۶,۹۲۰

سینه مرغ بدون استخوان با کتف
۱۰۳,۶۸۰

قیمت روز گوشت قرمز

قیمت انواع گوشت قرمز در هفته‌های اخیر با کاهش اندکی مواجه شده است. گزارش‌ها نشان می‌دهد که یک کیلو ران کامل ممتاز گوسفندی به قیمت ۱۷۸ هزار تومان و ران پاک کرده گوساله ۱۸۶ هزار تومان به فروش رفت.

نام محصول

قیمت واحد کیلوگرم (تومان)

راسته با استخوان گوسفندی

۱۶۹,۰۰۰

ران کامل ممتاز گوسفندی

۱۷۸,۰۰۰

کف دست گوسفندی با ماهیچه

۱۶۲,۰۰۰

ران پاک کرده گوساله

۱۸۶,۰۰۰

سر دست پاک کرده گوساله

۱۶۷,۰۰۰

گردن گوسفندی

۱۳۵,۰۰۰

قلوگاه گوساله

۱۴۷,۰۰۰

گردن گوساله

۱۳۲,۰۰۰

قلم گوساله

۱۶,۰۰۰

سردست گوسفندی

۱۳۱,۰۰۰

ماهیچه گوساله

۱۶۵.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۸۹,۰۰۰

نیم شقه سردست گوسفند

۱۵۸.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۱۴۹,۰۰۰

نیم شقه ران گوسفندی

۱۸۵,۰۰۰

آخرین قیمت برنج

در این‌میان، در حالی‌که همزمان با فصل برداشت برنج در کشور قیمت انواع برنج ایرانی در بازار تا ۲۰ هزار تومان در هر کیلو کاهش یافته، قیمت انواع بسته‌بندی و شرکتی این کالا که در سوپرمارکت‌ها عرضه می‌شود، تغییر محسوسی نداشته است.

در این میان، قاسم‌علی حسنی، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران، قیمت برنج ایرانی را همچنان در حال کاهش اعلام کرد و گفت: قیمت فروش بهترین و مرغوب‌ترین برنج در شمال کشور به ۸۰تا ۹۰هزار تومان رسیده و هم‌اکنون برنج ایرانی از کیلویی ۷۰هزارتومان برای انواع پرمحصول تا ۱۱۰هزارتومان برای انواع کیفی در سطح بنکداری در حال عرضه است.

این در شرایطی است که بررسی‌های میدانی از سطح بازار نشان می‌دهد که قیمت کنونی هر کیلو برنج هندی ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان و برنج پاکستانی ۴۳ تا ۵۰ هزار تومان بوده که بنابر گفته فعالان بازار تا حدودی افزایش داشته است، در حالیکه انجمن واردکنندگان اذعان می کند بازار برنج در رکود به سر می برد و قیمت تفاوتی نداشته است‌.

قیمت جدید روغن

روغن از پرحاشیه‌ترین کالاهای اساسی در بازه زمانی ۹ماه گذشته بوده است. از زمستان پارسال همزمان با اوج‌گیری قیمت جهانی ارزاق، دانه‌های روغنی و روغن خام نیز به‌شدت گران و به افزایش قیمت روغن در کشورهای واردکننده ازجمله ایران منجر شد.

حال با کاهش قیمت‌های جهانی، بازار داخلی نیز تحت‌تأثیر این تغییرات شاهد کاهش نرخ‌هاست. دستور کاهش ۱۰تا ۲۰درصدی قیمت روغن، ۸مرداد از سوی دولت به کارخانه‌ها ابلاغ شد و هم‌اکنون این کاهش قیمت در سطح بنکداری تا ۱۰درصد و در سطح خرده‌فروشی تا ۲۰درصد در حال اجراست.

نام کالا
قیمت (تومان)

روغن آفتابگردان ویسپو – ۹۰۰ میلی لیتر
۶۰,۸۰۰

روغن مایع آفتابگردان ویتامینه لادن – ۸۱۰ گرم
۶۶,۱۰۰

روغن آفتابگردان حاوی توکوفرول غنچه پلاس – ۹۰۰ میلی لیتر
۶۶,۱۰۰

روغن آفتابگردان ویتامینه غنچه – ۱.۵ لیتر
۱۰۲,۰۰۰

روغن آفتابگردان حاوی توکوفرول غنچه پلاس – ۱۵۰۰ میلی لیتر
۱۰۷,۱۰۰

روغن آفتابگردان غنی شده با ویتامین A و D۳ فامیلا – ۱.۶۲ کیلوگرم
۱۲۷,۹۰۰

روغن آفتابگردان حاوی توکوفرول غنچه پلاس – ۱۸۰۰ میلی لیتر
۱۲۷,۹۰۰

روغن فرابکر آفتابگردان ورژن – ۹۰۰ میلی لیتر
۱۶۳,۰۰۰

روغن مایع مخلوط ویسپو – ۳ لیتر
۲۰۰,۴۴۰

روغن مایع آفتابگردان حاوی ویتامین دی و ای لادن – ۲.۷ کیلوگرم
۲۱۳,۳۰۰

روغن فرابکر آفتابگردان ورژن – ۱۵۰۰ میلی لیتر بسته ۴ عددی
۹۷۲,۰۰۰

۲۲۳۲۲۵