قیمت بلیت هواپیما در مسیر رفت و برگشت به عراق تعیین شده است/ سازمان هواپیمایی با ایرلاین‌های متخلف برخورد کند

«محمدرضا رضایی کوچی» رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تعیین قیمت مصوب برای بلیط هواپیما در ایام اربعین گفت: قیمت بلیت هواپیما در مسیر رفت و برگشت به عراق 6 میلیون تومان تعیین و به ایرلاین‌ها ابلاغ شده و سازمان هواپیمایی کشور موظف است با ایرلاین‌های متخلف برخورد کند.

وی همچنین درباره تسهیل جابه‌جایی زائران در ایام اربعین حسینی(ع) اظهار کرد: برای تسهیل در رفت و آمد زائران اربعین و سفر به پایانه‌های مرزی، به 8 هزار اتوبوس مأموریت داده شده است؛ همچنین مقرر شده که پایانه‌های مرزی در سطح کشور تردد مسافران به عراق را تسهیل کنند.

رئیس کمسیون عمران ادامه داد: ما سال گذشته 3 پایانه مرزی داشتیم که زائران از طریق آنها به کربلا می‌رفتند ولی پیش‌بینی می‌شود تعداد زائران در امسال بیشتر باشد؛ 6 پایانه مرزی در نظر گرفته شده تا زائران بتوانند به کربلا بروند.

رضایی کوچی اضافه کرد: همچنین برای رفت وآمد زائران اربعین در عراق نیز ستاد اربعین موضوع را پیگیری می‌کند تا مشکلی در این زمینه ایجاد نشود.

نماینده جهرم گفت: سال گذشته بلیط‌ها به دلیل بازگشت خالی اتوبوس‌ها دو برابر نرخ رفت از مسافران اخذ می‌شد که امسال با کاهش 25 درصدی آن 75 درصد بلیط برگشت اتوبوس‌ها از زائران حسینی دریافت می‌شود.

انتهای‌ پیام/؛