قهرمانی تیم دختران و پسران ایران در مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا

یازدهمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا که از روز جمعه چهارم شهریورماه با حضور ۲۸۵ تکواندوکار از ۲۸ کشور به میزبانی ویتنام در شهر «هوشی مینه» آغاز شده بود، عصر امروز شنبه پنجم شهریور ماه با قهرمانی تیم کشورمان در هر ۲ گروه دختران و پسران به پایان رسید.

آینده سازان شایسته کشورمان در مجموع با کسب ۱۱ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود کردند.

تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات با ۱۸ تکواندوکار حضور پیدا کرد که ابوالفضل زندی، متین رضایی، رضا کلهر، ابوالفضل عباسی،  امیر حسین ملکی،  سوگند شیری،  مبینا نعمت زاده، پونه جعفر صالحی، فرشته فتحی، ساغر مرادی و الهام حقیقی صاحب  مدال ارزشمند طلا شدند،  امیررضا قربانی و آرش وزیری دوست ۲ مدال نقره،  یاسین ولی زاده  و محمدامین کارساز هم ۲ مدال برنز برای تیم ایران کسب کردند.

در گروه پسران ایران با کسب ۵ نشان طلا، ۲ نقره و ۲ برنز بالاتر از تیم‌های کره جنوبی و چین بر بام آسیا ایستاد. در گروه دختران نیز شیردختران ایرانی با ۶ مدال طلا قهرمان؛ تیم های چین و کره جنوبی نیز دوم و سوم شدند.  

همچنین با اعلام مسئولان برگزاری مسابقات، راضیه آقاجانپور سرمربی گروه دختران و وحید عبداللهی سرمربی گروه پسران تیم ملی نوجوانان عنوان برترین مربی را به دست آوردند.

امیرحسین ملکی نماینده ایران که در این رویداد مدال ارزشمند طلا را بر گردن انداخت، نیز به عنوان فنی ترین بازیکن انتخاب شد.

جایزه بهترین مبارزه در ۲ گروه دختران و پسران به  «تان سباستین» از مالزی و « شهد محمد سعد» از کشور عراق رسید. لازم به ذکر است محمدرضا یاری سرمربی ایرانی تیم ملی عراق به همراه ملی پوشان این کشور در ویتنام حاضر بود.

هدایت تیم ملی نوجوانان در گروه پسران برعهده وحید عبداللهی است؛ ابراهیم افتخاری و یوسفعلی حاجی پور دستیاران وی هستند. در گروه بانوان راضیه آقاجانپور سرمربی، آتنا دلیر و فاطمه نعمتی دستیاران او هستند. غلامحسن ذوالقدری سرپرست و جعفر رنجبرپور مدیر تیم هستند.