قهرمانی اصفهان در مسابقات زورخانه‌ای، مهارت‌های فردی و کشتی پهلوانی کشور

به گزارش خبرگزاری برنا ازاصفهان، مسابقات تیمی زورخانه ای، مهارت های فردی و کشتی پهلوانی قهرمانی جوانان کشور با عنوان گرامیداشت شهدای گرانقدر دولت طی روزهای 10 تا 12 شهریور ماه 1401 برگزار گردید.

بر همین اساس بیش از 320 نفر شرکت کننده از 26 استان کشور اعم از استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، ایلام، فارس، کرمان، آذربایجان شرقی، قم، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، یزد، خراسان جنوبی، اصفهان، البرز، لرستان، هرمزگان، قزوین، خوزستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، زنجان، سمنان، گلستان، مازندران، تهران و گیلان برای کسب عنوان برتری در رشته های تیمی، چرخ تیز، چرخ چمنی، سنگ، کباده و میل بازی در 3 وزن منفی 60، 60 تا 75 و مثبت 75 کیلوگرم و رشته گشتی پهلوانی در 5 وزن 55 تا 60 ، 60 تا 70، 70 تا 80، 80تا 90 و مثبت 90 کیلوگرم با یکیدگر به رقابت پرداختند. .

سرانجام تیم استان اصفهان با 176 امتیاز، قهرمان این دوره از رقابتها شد و تیم های استانهای البرز، کرمان، تهران، خراسان رضوی و یزد نیز به ترتیب با 137، 126، 118، 110 . 104 امتیاز بر سکوی دوم تا ششم قرار گرفتند.

نتایج رشته های مختلف و نفرات برتر آن به شرح زیر است:

در رشته تیمی زورخانه ای:

مقام اول: اصفهان

مقام دوم: کرمان

مقام سوم مشترک: البرز و یزد

در رشته چرخ تیز:

وزن منفی 60 کیلوگرم:

مقام اول: عرفان باباعلی دولابی (تهران)

مقام دوم: ابوالفضل کاظمیان (همدان)

مقام سوم مشترک: محمدعرفان صابری (کرمان) و سجاد مسعودی (مرکزی)

وزن 60 تا 75 کیلوگرم:

مقام اول:یاسین نظری (کرمانشاه)

مقام دوم:مرتضی نوروزی (کرمان)

مقام سوم: صادق سبحانی (اصفهان) و ابوالفضل بسطامی نژاد (لرستان)

وزن مثبت 75 کیلوگرم:

مقام اول: سیدعبدالحسین حسینی نسب (کرمانشاه)

مقام دوم:یوسف یوسفیان (خراسان رضوی)

مقام سوم مشترک: ابوالفضل خالقی (کرمان) و مانی آقا امینی (تهران)

در رشته چرخ چمنی:

وزن منفی 60 کبلوگرم: مقام اول محمدمهدی شوندی (البرز)، مقام دوم. محمدصادق هادی پور (اصفهان)، مقام سوم مشترک عرفان باباعلی دولابی (تهران) و متین میرجلیلی (یزد)

وزن 60 تا 75 کیلوگرم: مقام اول: امیرحسین صلواتی (لرستان)، مقام دوم: یاسین نظری (کرمانشاه)، مقام سوم مشترک: یونس علیزاده (یزد) و حسین بازماندگان (کرمان)

وزن مثبت 75 کیلوگرم: مقام اول: ابوالفضل خالقی (کرمان)، مقام دوم: سیدعبدالحسین حسینی نسب (کرمانشاه)، دیگر شرکت کنندگان در این رشته نتوانستند حد نصاب امتیازات لازم را از کادر داوری و فنی مسابقات را به دست آورند.

در رشته سنگ:

وزن منفی 60 کبلوگرم: مقام اول علیرضا زابلی (سیستان و بلوچستان)، مقام دوم: محمدهادی قائمی منفرد (اصفهان)، مقام سوم مشترک: حسین نجفلو (زنجان) و محمدمهدی قویمی (فارس)

وزن 60 تا 75 کیلوگرم: مقام اول محمدرضا شعبانی (فارس)، مقام دوم: علیرضا بهمنی (کرمانشاه)، مقام سوم مشترک: نیما فلاح (یزد) و امیرحسین برزگری (البرز)

وزن مثبت 75 کیلوگرم: مقام اول علی بهرامی (چهارمحال و بختیاری)، مقام دوم محمدحسین گلشیرازی (اصفهان)، دیگر شرکت کنندگان در این رشته نتوانستند حد نصاب امتیازات لازم را از کادر داوری و فنی مسابقات کسب کنند.

در رشته کباده:

وزن منفی 60 کیلوگرم: مقام اول ابوالفضل اشرفی (سمنان)، مقام دوم علی لطیفی (خراسان رضوی)

وزن 60 تا 75 کیلوگرم: مقام اول محمدغفاریان (گیلان)، مقام دوم سینا خزایی (فارس)، مقام سوم مشترک محمد حاجی آبادی (خراسان جنوبی) و علیرضا راحمی (فارس)

وزن مثبت 75 کیلوگرم: مقام اول رضا کوه کن (فارس)، مقام دوم حامد مرادیان (اصفهان)، مقام سوم مشترک پوریا خطیبی (تهران) و سیدمانی نبوی زاده (یزد)

در رشته میل بازی:

وزن منفی 60 کبلوگرم: مقام اول سپهراله یورتی (اصفهان)، مقام دوم مهدی دهقانی (یزد)، مقام سوم مشترک علی حصاری (خراسان شمالی) و محمدمهدی یعقوبی (تهران)

وزن 60 تا 75 کیلوگرم:

مقام اول سجاد زارع شاهی (یزد)، مقام دوم رضا غلامی (قم)، مقام سوم مشترک محمدجواد محمدی (کرمان) و محمدرسول لطفی (خراسان رضوی)

وزن مثبت 75 کیلوگرم:

مقام اول امیرعباس طهماسبی (فارس)، مقام دوم مهدی لطف آبادی (اصفهان)، مقام سوم مشترک آرمان الهیان (کرمان) و امیرحسین باغجری (خراسان رضوی)

در رشته کشتی پهلوانی:

وزن 55 تا 60 کیلوگرم: مقام اول محمدرضا صفی خانی (قزوین)، مقام دوم ابوالفضل قاضی لو (قم)، مقام سوم مشترک علی کشاورز (فارس) و امیرمحمد قنبری (مازندران)

وزن 60 تا 70 کیلوگرم:

مقام اول پژمان ذوالفقار (مازندران)، مقام دوم کیارش ذاکری (اصفهان) و مقام سوم مشترک مهدی علیپور (خراسان شمالی) و علی صبوری (آذربایجان شرقی)

وزن 70 تا 80 کیلوگرم:

مقام اول دانیال دانشمند (مازندران)، مقام دوم ابوالفضل آتش برگ (اصفهان)، مقام سوم مشترک علی اکبر شفیعی (آذربایجان شرقی) و پارسا سیدرضایی (البرز)

وزن 80 تا 90 کیلوگرم:

مقام اول محمدمهدی گلی (خراسان رضوی)، مقام دوم هاشم خواجه حسینی (تهران) و مقام سوم مشترک آراز خدایی (آذربایجان شرقی) و محمدحسین طاهرآبادی (البرز)

وزن مثبت 90 کیلوگرم:

مقام اول عرشیا ظهیری (مازندران)، مقام دوم فرحان دهقان پور (خراسان شمالی) و مقام سوم مشترک علی ابوالفتحی (همدان) و علی زارع (تهران)

به گزارش برنا ؛ مهرعلی باران چشمه رئیس فدراسیون، سیدحسن سبزواری نایب رئیس فدراسیون، مسعود ملکی دبیرکل فدراسیون، دیگر مسوولین کمیته ها و مشاورین فدراسیون، امیر عرب رئیس هیئت استان تهران، پیشکسوتان و قهرمانان در آیین اهدای مدال قهرمانان این دوره از رویداد ملی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی حضور داشتند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف