قناعت:انتخاب درست مردم و روی کار آمدن دولت انقلابی باعث پیشرفت کشور شده است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با تأکید بر این مطلب در مراسم گرامیداشت روز نهبندان که در محل مصللی امام علی علیه السلام نهبندان و با حضور مهمانان کشوری، نماینده مردم شهرستان های سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، ائمه جمعه، فرماندار، جمعی از مدیران استانی و شهرستانی و عموم مردم برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری اهل بیت علیهم السلام و گرامیداشت هفته دولت، خاطرنشان کرد: مردم نهبندان مردمی انقلابی، جهادی، متدین و ولایت مدار هستند که 23 سال قبل در چنین روزی توفیق میزبان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را در این شهرستان داشتند.

وی با بیان اینکه در دعای افتتاح آمده که میل و رغبت ما به سوی دولت کریمه است، مصداق بازر دولت کریمه را دولت امام زمان( عج) عنوان کرد و گفت: هدف دولت سیزدهم رسیدن به دولت کریمه است، دولتی که اعضای آن اهل کار و تلاش جهادی باشند.

به گفته وی؛ در شرایط کنونی با رهبری های پیامبرگونه امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) شاهد فتح قله های فراوان در جهان هستیم و عراق، سوریه و فلسطین و سایر جهبه های مقاومت نیز در این زمینه موفق می باشند.

استاندار با اشاره به اینکه انتخاب درست مردم و روی کار آمدن دولت انقلابی، باعث پیشرفت کشور و شبانه روزی وقت گذاشتن برای مردم است، تصریح کرد: پیش نیاز رسیدن به دولت کریمه تلاش و کوشش و زحمت کشیدن است که در فضای کنونی کشور، شاهد تعامل بسیار خوبی بین سران سه قوه برای کار و تلاش هستیم.

قناعت تأکید کرد: از این فرصت بسیار خوب باید برای جبران عقب ماندگی استان استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه 16 سال قبل مقام معظم رهبری فرمودند؛ روزی خواهد رسید که غربی ها محتاج گاز ما خواهند شد، گفت: امروز می بینیم که این بیانات در حال رخ دادن است و در شرایطی که ایران ماهواره به فضا می فرستد، غربی ها در حال جمع کردم هیزم برای زمستانی سخت هستند.

به گفته وی؛ باید از انقلابی بودن مردم تشکر کرد که اینگونه در مقابل تحریم ها ایستادگی کردند و امروز شاهد اوج افتخارات ایران هستیم. 

استاندار با بیان اینکه امسال اتحادیه اروپا زمستان بسیار سختی را در پیش دارد، به طوری که تأمین گندم و امنیت غذایی برای اروپایی ها به دغدغه اصلی تبدیل شده، گفت: درگیری های داخلی بین کشورهای اروپایی در پیش است و خون بی گناهانی که جبهه کفر در منطقه از مظلومان ریختند در حال انتقام گیری است و این مهم، با جنگ داخلی بین خود جبهه کفر در حال رخ دادن است.

قناعت خاطرنشان کرد: امروز اروپا و غرب محتاج گاز و انرژی ایران است و این باعث شده که در حالی که هنوز تحریم های آمریکا برقرار است، برخی هم پیمانانش در حال پس دادن پول های ایران هستند که نشان از عظمت انقلاب دارد. 

مقام عالی دولت در استان با بیان اینکه هر وقت انتخاب های درست انجام شود چرخ توسعه شتاب پیدا می‌کند وگرنه سرعت توسعه پایین می آید، گفت: در یکسال اخیر دولت سیزدهم، شاهد توفیقات فراوان در استان و کشور بودیم.

قناعت با اشاره اینکه برخی افراد سفرهای استانی رئیس جمهور را پوپولیستی می‌دانند، تصریح کرد: دولت اگر بخواهد کار خوبی انجام دهد نیازمند همراهی مردم و با مردم بودن است، دولت سیزدهم می‌خواهد اعتماد اجتماعی و عمومی که غرب دوستان در گذشته از بین بردند را برگرداند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور خودش از  جنس مردم است، مردم را درک می‌کند و دل و امیدش در همین آب و خاک است، گفت: همین از جنس مردم بودن است که سبب شده در سفرهای استانی درد مردم حس شود و دولت از درهای بسته وارد دل مردم شده و بدنبال برگشت اعتماد مردم به دولت و نظام است.

استاندار با بیان اینکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با سفر به نهبندان باعث توجه دادن مسئولان به این منطقه شدند، گفت: دلیل اصلی برای این که بخشی از مصوبات طرح توسعه نهبندان انجام نشده عدم وجود زیرساخت هاست، پیشرفت نهبندان در بخش اقتصادی و معدنی نیازمند تأمین زیرساخت ها به ویژه برق است.

به گفته وی؛ احداث پست برق نهبندان کلیدی ترین زیرساخت توسعه نهبندان است که با تحقق آن شاهد پیشرفت بیشتر نهبندان خواهیم بود . 

استاندار با تأکید بر اینکه ستاد توسعه استان با موضوع نهبندان تشکیل خواهد شد، گفت: برای دو بانده سازی محور نهبندان به شوسف که 11 کیلومتر آن مانده، حداکثر تا سه ماه آینده شاهد استقرار پیمانکار خواهیم بود و پروژه آغاز خواهد شد.

به گفته وی؛ در خصوص سند توسعه نهبندان برای رفع محرومیت ها در دولت سیزدهم پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد تا به نتیجه برسد. 

قناعت با بیان اینکه طلای هیرد و صنعت فرآوری این ماده معدنی آماده افتتاح است، گفت: شهرک صنوف آلاینده فردا در نهبندان کلنگ زنی می شود و اتصال گاز به شهرک صنعتی و گلخانه ای نهبندان نیز بزودی انجام خواهد شد. 

وی از افتتاح سد بندان بعد از گذشت 10 سال تا پایان امسال خبر داد و اظهار داشت: پیگیر اتصال شبکه گاز از خراسان جنوبی در نهبندان به دشتک زابل هستیم که این پروژه باعث خواهد شد در زمان افت فشار مشکلی برای هم استانی ها پیش نیاید.

انتهای پیام

خبرنگار:مرضیه شهریاری

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف