قزوین بهترین مکان برای راه اندازی شهرک تولید محتوا در کشور است

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ جلسه ستاد اقتصاد دانش بنیان عصر شنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فنآوری رئیس جمهور، اعلایی استاندار، لطف الله سیاهکلی و فاطمه محمد بیگی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی، یاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، احمدی رئیس پارک علم وفنآوری و مدیران دستگاههای اجرایی و شرکت های دانش بنیان در استانداری برگزار شد.

لطف الله سیاهکلی در این جلسه اظهارداشت: بیشتر افراد خلاق از بخش خصوصی هستند که ایده های آنها می تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند به شرط آن که به آنها اعتماد کنیم.

image_2022_8_27-18_16_18_655_VTh

وی بیان کرد: شرکت هایی که از نوآوری وخلاقیت و مهارت های اساسی برخوردارند باید مورد حمایت جدی قرار گیرند و انگیزه بیشتری پیدا کنند تا در این مسیر با صلابت گام بردارند.

سیاهکلی یادآورشد: قانون جهش دانش بنیان که در مجلس تصویب شده در دو حوزه از شرکت های دانش بنیان و خلاق حمایت جدی دارد و حوزه علوم انسانی محور کار بوده است.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شاید سوال شود مگر سایر کارها دانش بنیان نیست که شما از برخی حمایت می کنید و بقیه مغفول می مانند لذا باید بین کار علمی و دانش بنیان تمایز قائل شد تا این حمایت معنا پیدا کند. 

وی اظهارداشت: وقتی یک شرکتی به جایگاه دانش بنیانی رسید بایستی از حوزه خطی به نمایی تغییر وضعیت بدهد و محیط های کاری آنها نیز دانش بنیان شود تا به نتایج بهتری برسند.

image_2022_8_27-19_19_55_26_P9j

عضو ناظر شورای عالی فضایی مجلس بیان کرد: در استان قزوین به دلیل وجود دانشگاههای شاخصی چون آزاد اسلامی، بین المللی امام خمینی، چشمه نور یک محدوده و سایت بسیار خوبی در شمال شهر ایجاد شده که ما را قادر می سازد تا « شهرک محتوا» را در این منطقه راه اندازی کنیم.

سیاهکلی اضافه کرد: راه اندازی شهرک محتوا در واقع زیرساختی برای تولید محتوا و عملیاتی شدن تاکید مقام معظم رهبری در « تحقق نهضت تولید محتواست» تا آن را در فضای مجازی راه اندازی کنیم.

وی گفت: ساخت این شهرک هیچ سابقه ای در دنیا ندارد و تجمیع فعالیتهای رادیویی، تلویزیونی، سینمایی، فضای مجازی، یک حرکت بی نظیر است که می تواند قزوین را در سطح بین المللی مطرح و معرفی کند.

image_2022_8_27-19_20_50_265_R00

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خوشبختانه تیم معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری بسیار کارآمد و با دانش است و امیدواریم با حمایت های شما بتوانیم این کار بزرگ را در استان قزوین عملیاتی کنیم.

در این جلسه 5 تفاهم نامه همکاری برای حضور شرکت های دانش بنیان در مسائل مهم استان قزوین از جمله احیای دشت قزوین، اجرای طرح های آبفا، راه اندازی مرکز نوآوری دانش آموزی، مرکز نوآوری کشاورزی امضا شد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف