قتل راننده فقط بخاطر سپر به سپر شدن ماشین ها

عصر هجدهم اسفند سال گذشته، جوانی خودرو پراید طوسی رنگش را اطراف پارک مطهر (فضای سبز محلی) و در یک کوچه 6 متری پارک کرد. او و دوستش محمد از خودرو پیاده شدند و به درون پارک رفتند اما دقایقی بعد راننده یک دستگاه پراید هاچ بک آبی رنگ نیز که قصد داشت از پارک خارج شود سپر به سپر پراید طوسی قرار گرفت و سانحه تصادف جزئی رخ داد. در همین حال راننده و سرنشینان پراید هاچ بک بدون توجه به برخورد سپر به سپر قصد عبور از محل را داشتند که (راننده پراید طوسی) متوجه ماجرا شد و از داخل پارک فریادزنان به طرف خودرو دوید محمد – پ اما به آن ها نرسید.

در همین حال به سمت خودروی خودش بازگشت تا به تعقیب پراید آبی رنگ برود اما هنگامی که در خودرواش را باز کرد تا پشت فرمان بنشیند ناگهان مورد هجوم سرنشینان پراید آبی رنگ قرار گرفت و در این میان با ضربات کاردی که بر گردنش فرود آمد به شدت مجروح شد.

خون زیادی از دو سوی گردن «محمد – پ» بیرون می زد به گونه ای که خون ها روی آسفالت خیابان جاری شد و مقدار زیادی نیز به روی پراید طوسی رنگ پاشید. بنابراین گزارش، طولی نکشید که پیکر غرق در خون راننده 23 ساله به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال یافت اما او بر ا ثر عوارض شدید ناشی از اصابت ضربات کارد و خونریزی جان خود را از دست داده بود.

ساعتی بعد با گزارش ماجرای این حادثه هولناک به قاضی ویژه قتل عمد مشهد تحقیقات در این باره آغاز و مشخص شد که جوان 23 ساله با واردآمدن تیغه کاردی به عمق حدود 6 سانتی متری به قتل رسیده است.

پس از بررسی های مقدماتی در مرکز درمانی، تلاش کارآگاهان اداره جنایی با راهنمایی های قاضی دکتر صادق صفری و دستورات محرمانه قضایی برای شناسایی عامل یا عاملان این جنایت وحشتناک در حالی ادامه یافت که دامنه تحقیقات به محل وقوع جنایت در خیابان آیت ا… عبادی 82 در اطراف پارک مطهر کشید و سرنخ هایی از یک دستگاه پراید آبی رنگ به دست آمد.

قتل وحشیانه فقط بخاطر سپر به سپر شدن ماشین ها ! + عکس قاتل و صحنه خونین قتل

گزارش ها حاکی است: هر سر نخی که در این باره وجود داشت با جدیت پیگیری می شد تا این که یکی از شاهدان به طور مخفیانه اطلاعاتی را به قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب داد که حکایت از شناسایی جوان چاقوکش داشت.

او گفت: هنگام درگیری جوانی به  نام «امیرحسین – ز» را  دیده که چاقو به دست دارد و به همراه دوستانش با راننده پراید درگیر بود. به دنبال این سرنخ مهم بلافاصله نیروهای انتظامی به تکاپو افتادند. به گونه ای که مشخصات این جوان ،مورد شناسایی یکی از افسران کلانتری شهید هاشمی نژاد قرار گرفت چرا که بررسی های بیشتر نشان می داد که او (متهم به قتل) قبلا نیز سوابقی داشته و در پارک مطهر تردد می کند.

خیلی زود نشانی منزل وی از طریق رصدهای اطلاعاتی به دست آمد و گروهی از کارآگاهان اداره جنایی برای دستگیری وی عازم شدند اما او در منزل نبود و تنها موتورسیکلت وی در حیاط خانه پارک بود با انتقال موتورسیکلت به مقر انتظامی، تحقیقات پلیس با  دستورات ویژه مقام قضایی در حالی ادامه یافت که 3 متهم دیگر این پرونده بازداشت شدند. بالاخره تلاش ها در اردیبهشت گذشته به نتیجه رسید و کارآگاهان متهم فراری را در یک عملیات هماهنگ در مخفیگاهش دستگیر کردند و به پلیس آگاهی انتقال دادند.

متهم این پرونده جنایی اگرچه ابتدا سعی می کرد خود را بی گناه جلوه دهد اما در بازجویی های تخصصی قتل «محمد- پ» را پذیرفت و گفت: قصد قتل نداشتم ولی به خاطر مصرف مشروبات الکلی، در حال طبیعی خودم نبودم که وارد درگیری شدم و او را با ضربات کارد کشتم!

متهم به قتل 20 ساله پس از آن که صحنه جنایت را در حضور قاضی دکتر صفری بازسازی کرد و جزئیات این ماجرا را شرح داد، در آخرین جلسه بازپرسی نیز گفت: راننده پراید را می شناختم. آن روز عصر دوستم حامد رانندگی پراید هاچ بک آبی رنگ را به عهده داشت و من هم در حالی روی صندلی جلو نشسته بودم که دو دوست دیگرم مجید و محمدرضا هم در صندلی عقب بودند. در این هنگام حامد به صورت دنده عقب حرکت کرد که از پارک بیرون بیاییم ولی سپر خودرو به سپر پراید مرحوم (محمد – پ) برخورد کرد.

با فریادهای راننده پراید، حامد و محمدرضا از خودرو پایین آمدند و با او درگیر شدند من هم برای جدا کردن آن ها رفتم که ناگهان درگیری شدت گرفت و من با کارد زنجانی که در کمرم بود دو ضربه به سمت راست و چپ گردن او زدم.

وقتی دیدم مرحوم در آن طرف روی زمین افتاد و کارش تمام شد ،حامد سوار بر پراید فرار کرد و من هم با پای پیاده گریختم. حالا هم بسیار پشیمانم اما قصد کشتن او را نداشتم فقط تحت تاثیر  عوارض ناشی از مصرف مشروبات الکلی قرار گرفتم!

تحقیقات قاضی ویژه قتل عمد درباره این پرونده جنایی درحالی تکمیل شد که دیگر متهمان پرونده نیز با اتهاماتی مانند شرب خمر و رانندگی بدون گواهی نامه خودرو و موتورسیکلت روبه رو هستند.

«امیرحسین- ز» (متهم به قتل) نیز که علاوه بر قتل عمدی اتهامات دیگری مانند تظاهر و قدرت نمایی با چاقو، شرب خمر و رانندگی بدون گواهی نامه با موتورسیکلت را در پرونده خود دارد با صدور دستور بازداشت موقت راهی زندان شد تا این پرونده قضایی ،دیگر مراحل دادرسی را طی کند. شایان ذکر است روز گذشته کیفرخواست این پرونده جنایی در شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب صادر شد تا پس از اظهارنظر دادستان مرکز خراسان رضوی به دادگاه کیفری یک استان خراسان رضوی ارسال شود.