قانون «جهش دانش بنیان» نقشه راه دو دهه آینده است

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ جلسه ستاد اقتصاد دانش بنیان عصر شنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فنآوری رئیس جمهور، اعلایی استاندار، لطف الله سیاهکلی و فاطمه محمد بیگی نمایندگان قزوین در  مجلس شورای اسلامی، یاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، احمدی رئیس پارک علم وفنآوری و مدیران دستگاههای اجرایی و شرکت های دانش بنیان در استانداری برگزار شد.

سورنا ستاری در این نشست اظهارداشت: اجرایی شدن قانون جهش دانش بنیان را با جدیت دنبال می کنیم که تاکنون  3 ـآیین نامه آن مصوب شده و سه مورد دیگر در دستور کار قرار دارد و تا پایان شهریور ماه این آیین نامه ها تکمیل خواهد شد.

وی بیان کرد: مطالعه این قانون ساختار فکری شما را تغییر می دهد زیرا در آن اختیارات و امکانات را تعریف کرده و مسائلی مانند بورس، سرمایه گذاری، استقرار در اماکن مسکونی و سایر موارد دیده شده است.

0008

ستاری تصریح کرد: بعد از 60 سال معافیت عوارض واردات ماشین آلات را برداشتیم و موضوع عوارض صادرات کالای خام، انرژی تجدیدپذیر در دستور قرار گرفت که امیدواریم با قانون جدید بخش مهمی از مشکلات و موانع شرکت های دانش بنیان رفع شود. 

قانون جهش دانش بنیان نقشه راه دو دهه آینده است

معاون علمی و فنآوری رئیس جمهور بیان کرد: بدون تردید قانون جهش دانش بنیان نقشه راه 20 سال آینده در حوزه دانش بنیان است.

وی گفت: اگر کشاورزی مزیت اصلی استان قزوین است باید همه توجهات به آن سمت باشد و روح حاکم بر مسئولان و تصمیم گیران استان ورود دانش به این حوزه و استفاده از شرکت های دانش بنیان در کشاورزی در اولویت قرار گیرد.

ستاری اظهارداشت: اقتصاد دانش بنیان در واقع سرمایه گذاری بخش خصوصی درپژوهش است تا محصول تولید شود.

9999999999999999999999

معاون رئیس جمهور بیان کرد: باید مراکز تحقیقات به پارک علم و فنآوری تبدیل شود و اجازه دهیم تا جوانان خلاق و خوش فکر و دارای ایده بسادگی وارد پارک ها شوند و با تشکیل شرکت های دانش بنیان ایده های خود را تجاری سازی کنند.

وی اظهارداشت: قزوین برای این کار بسیار مستعد است هرچند شاید استان کوچکی باشد اما با موقعیت ژئوپلوتیک و نیروی انسانی ماهر و با دانش و پتانسیل خوب در فنآوری نرم می تواند موفقیت های خوبی در این عرصه داشته باشد.

ستاری اظهارداشت: ظرفیت های صنعتی استان قزوین فوق العاده است و باید این واحدها به شرکت های دانش بنیان استان متصل شوند و مراکز آرندی را تقویت و نخبگان را جذب کنند تا صنعت متحول شود.

وی اضافه کرد: ظرفیت دانشگاهی استان نیز بسیار خوب است و با حمایت استاندار و نمایندگان می توان اتفاقات بزرگی را رقم زد و در این راستا تقویت صندوق پژوهش و فنآوری در استان بسیار ضروری است و با اعتبار 5 میلیارد تومانی فعلی کاری پیش نمی رود.

99999

ستاری افزود: باید فکری به حال صندوق پژوهش و فنآوری کنید و با تقویت آن زمینه حمایت لازم از شرکتهای دانش بنیان مهیا شود.

در این جلسه 5 تفاهم نامه همکاری برای حضور شرکت های دانش بنیان در مسائل مهم استان قزوین از جمله احیای دشت قزوین، اجرای طرح های آبفا، راه اندازی مرکز نوآوری دانش آموزی، مرکز نوآوری کشاورزی و اختصاص 40 میلیارد تومان برای صندوق پژوهش امضا شد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف