فیلم کوتاه «آینه»آماده ارسال به جشنواره داخلی و خارجی می‌شود

مژگان چارانی، به شرح این فیلم پرداخت و گفت:  کارگردانی فیلم کوتاه آینه را «هادی کیان‌نیا» بر عهده دارد و قرار است برای جشنواره‌های داخلی و خارجی ارسال شود. طبق گفته کارگردان، این فیلم سفارش جایی نبوده و فیلم خود کارگردان است. فیلمبرداری این فیلم در محوطه و داخل ساختمان بیمارستان امام علی(ع) کرج، یک روز به طول انجامید.

چارانی در باره نقش خود در این فیلم، افزود:این فیلم پنج پرسوناژ دارد و من نقش پرستاری را ایفا کردم که بیماری ام اس دارد. فیلمنامه همان روز سر صحنه فیلمبرداری به دستم رسید بنابراین حفظ دیالوگ‌ها و رسیدن به نقش در فرصت کوتاه انجام شد و من به داشته‌های ناخودآگاهم رجوع کردم. البته کارگردان به خوبی بازیگران را هدایت کردند.

چارانی از بازیگران تئاتر استان البرز به شمار می‌آید که شروع فعالیت هنری خود را با کارگردان‌هایی از جمله «سعید داخ»، «حسین مسافر آستانه»،«عباس غفاری» آغاز کرده است. وی در دهمین جشنواره تئاتر استانی البرز موفق به دریافت جایزه بازیگری دوم زن برای بازی در نمایش «نشونی»شد.

در کارنامه هنری او بازی در نمایش‌های «مخزن» ، «سیندرلا»، «سوته دلان»، «اوژاژ »، «۲۵ + ۳۲۸۵۰ گرم قهوه »، «خرس های پاندا»، «اتاق ورونیکا»، «قهقرا»، «نشونی»، «اسب ها هیچ زمستانی کوچ نمیکنند» و… است.

این بازیگر در پاسخ به این سوال که بازی در تئاتر برایش جذاب‌تر است یا سینما، گفت: بازی در تئاتر و فیلم کوتاه هر دو جذابیت‌های خودشان را دارند ولی فیلم کوتاه انرژی و زمان کمتری می‌گیرد.

چارانی در ادامه درباره چالش‌های بازیگران به ویژه بانوان در استان البرز توضیح داد: در نمایش «اوژاژ »به عنوان کارگردان و بازیگر حضور داشتم.با وجود آن‌که هنرمندان تئاتر کار را قوی و درست معرفی کردند ولی نتوانست وارد جشنواره استانی البرز شود، همان زمان متوجه شدم به تولیدات زنان، بها داده نمی‌شود.

این بازیگر در پاسخ به این سوال که وضعیت فیلم‌سازان و تولید فیلم کوتاه در البرز را چطور می‌بیند،گفت: گاهاً حمایت‌هایی از طرف انجمن سینمای جوان البرز از فیلم سازان می‌شود، تا جایی که من در جریان هستم کمک هزینه‌هایی شده،یا ابزار کار در اختیار فیلمسازان قرار دادند، ولی در نهایت بیشتر فیلم‌سازان به دلیل هزینه‌های بالا برای ساخت فیلم کوتاه از تولید فیلم و ایده‌هایشان منصرف می‌شوند یا بعد از چند کار انگیزه خود را از دست می‌دهند.

البته هر ساله یک رقابتی هم بین فیلمسازان تحت عنوان «هفته فیلم و عکس کرج» توسط انجمن سینمای جوان البرز برگزار می‌شود که جوایزی را در بر دارد و گاهی آثاری با کمک انجمن به جشنواره‌های خارجی معرفی می‌شود.