فوری/دنده معکوس قیمت دلار، سکه و طلا /نرخ درهم نزولی شد

 به گزارش اقتصادنیوز ؛ قیمت دلار در اولین روز هفته جاری افزایش چشمگیری را ثبت کرد و  توانست وارد کانال 30 هزار تومان شود اما در ادامه معاملات نقدی بازار ارز تهران  شاهد دنده معکوس قیمت دلار بود . 

قیمت دلار رنج شد 

هر برگ اسکناس آمریکایی عصر دیروز به قیمت 29 هزارو 650 تومان مبادله شد و در بازار  امروز نسبت به روزر قبل تقریبا رنج بود . نرخ دلار امروز در محدوده 29 هزار و 600 تومان به فروش رسید . 

کاهش قیمت  دلار در هرات 

معامله گران معتقد بودند یکی از دلایل نوسان محدود نرخ دلار در بازار ارز امروز به بازارهای همسایه بر می گردد. نرخ دلار در هرات امروز 240  تومان پایین تر از روز قبل معامله شد و در محدوده 29 هزار و 480 تومان بود . 

دلار سلیمانیه کانال عوض کرد 

سلیمانیه هم امروز نتوانست مرز 30 هزار تومان را حفظ کند. نرخ دلار در بازار سلیمانیه امروز مرز 30 هزار تومان را از دست داد و با بیش از 300 تومان کاهش نسبت به روز قبل به قیمت  29 هزارو 880 تومان به فروش رسید. 

 قیمت درهم امروز نزولی بود

در کنار عوامل یاد شده قیمت درهم امروز نزولی بود. نرخ حواله درهم امروز محدوده حساس 8 هزار و 200 تومان را از دست داد و با کاهش 50 تومانی بر روی 8 هزار و 170 تومان قرار گرفت. 

البته رفتار بازار ساز هم موجب احتیاط بازیگران ارزی در تهران شده است. 

ورود دلارمتشکل به کانال 29 هزار تومان 

قیمت دلار در بازار متشکل امروز افزایش چشمگیری را ثبت کرد. نرخ دلار متشکل امروز با 800 تومان رشد وارد کانال 29 هزار تومان شد . 

برجام زیر ذره بین معامله گران ارزی

رشد قیمت اونس طلا در بازار شنبه 

بازار جهانی طلا امروز یکشنبه تعطیل بود. قیمت اونس طلا در بازار دیروز مسیر رشد  را طی کرد. فلز گران بهای جهانی روز شنبه در مقایسه با روز جمعه تقریبا 4 دلار بالا رفت  و به قیمت ۱۷۳۹ دلار مبادله شد.

دنده معکوس قیمت سکه و طلا 

بازار طلا و سکه امروز در ایران مانند نرخ دلار دنده معکوس زدند . قیمت طلا 18 عیار امروز در مقایسه با عصر دیروز 6 هزار تومان کاهش را ثبت کرد و به قیمت 1 میلیون و 269 هزارو 300 تومان مبادله شد .

بازار سکه امروز به دست معامله گران کاهشی افتاد . قیمت سکه روز گذشته تا محدوده 14 میلیون و 200 هزار تومان پیشروی کرد اما در ادامه معاملات نقدی از سرعت افزایش قیمت سکه کم شد و فلز زرد رنگ داخلی به قیمت 14 میلیون تومان معامله شد . 

در معاملات پشت خطی شب گذشته قیمت سکه  کانال 14 میلیون را از دست داد و به قیمت 13 میلیون و 950 هزار تومان مبادله شد . 

در بازار امروز هم قیمت سکه از کانال 14 به کانال 13 میلیون تومان برگشت و  در محدوده 13 میلیون و 940 هزار تومان مبادله شد . این قیمت در مقایسه با روز گذشته 79 هزار تومان کاهش را نشان می دهد. 

قیمت سکه در نیمه معاملات نقدی امروز 13 میلیون و 850 هزار تومان بود . ارزش ذاتی سکه نیز امروز 12 میلیون و 118 هزار تومان بود که در مقایسه با قیمت نقدی فاصله بیش از 1 میلیون و 700 هزار تومان را نشان می‌دهد.حباب سکه هم امروز در محدوده 14 درصد بود.