فضا سازی برای پارک ۱۱ هزار خودرو شخصی زائران اربعین حسینی در تیرپارک های مجاور پایانه مرزی تمرچین

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان‌غربی ، حجت‌اله غلامعلی دبیر کمیته زیر ساخت ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) کشور و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در بازدید از آخرین اقدامات و آماده سازی مسیر و محوطه پایانه مرزی تمرچین برای پذیرایی و تردد  زائران اربعین حسینی ( ع ) ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بابت اقدامات انجام گرفته از زحمات شبانه روزی راهداران و پرسنل این اداره کل جهت فراهم نمودن شرایط ایمن و راحت برای تردد زائرین اربعین حسینی تقدیر کردند.

 پیمان آرامون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در حاشیه این بازدید گفت : با همکاری تیر پارک های مستقر در مجاورت پایانه مرزی تمرچین برای پارک ۱۱ هزار خودرو شخصی با تمام امکانات رفاهی از جمله سرویس های بهداشتی ، وضو خانه ، نمازخانه ، محل موقت استراحت و اتاق شیر مادر فضا سازی شده است.

 وی گفت: ایجاد جاده جایگزین برای تردد در شرایط اضطراری و ترافیک سنگین یکی دیگر از اقدامات انجام گرفته برای تردد ایمن و راحت زائران اربعین حسینی ( ع ) بوده است.

 آرامون ادامه داد : ۵۰ میلیارد ریال هزینه برای داخل محوطه پایانه مرزی تمرچین جهت آسایش و رفاه زائران اربعین حسینی( ع ) هزینه شده که از اقدامات مهم می‌توان به نصب ۱۵ گیت مسافری با تمامی امکانات شبکه ای و کامپیوتری ، نصب داربست های رنگی برای مسیر تردد و خروج زائران ، نوسازی سرویس های بهداشتی و نصب ۲۴ چشمه سرویس بهداشتی جدید و خط کشی داخل محوطه اشاره کرد.

 وی از اقدامات شاخص خارج از محوطه پایانه مرزی تمرچین و محورهای منتهی به این پایانه مرزی جهت تردد امن و آسایش زائران اربعین حسینی ( ع ) به شانه سازی محورها ، خط کشی محورها ، تعمیر گاردریل ، نصب نیوجرسی و تامین روشنایی مسیر اشاره کرد و افزود: ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار طی سه هفته اخیر برای پروژه های ایمن سازی و راهداری مسیرهای منتهی به پایانه مرزی تمرچین هزینه شده است.

آرامون تاکید کرد: بالغ بر ۲۵۰ نفر از پرسنل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی بصورت شبانه روزی در تلاش هستند تا پایانه مرزی تمرچین میزبان خوبی برای زائران آقا اباعبدالله الحسین ( ع ) باشد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف