فروش وام‌های ازدواج پیگیری قضایی می‌شود

حجت الاسلام مهدی متقی فر مدیرکل دفتر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه جوانی خبرگزاری برنا در خصوص موضوع فروش وام های ازدواج گفت: یکی از مهم ترین مشکلات در بحث وام ازدواج عدم توجه بانک ها به قانون است.

وی با بیان اینکه بانک ها برای پرداخت وام ازدواج 2 یا 3 ضامن می خواهند، افزود: حتی در برخی از شهرستان ها 4 ضامن هم گزارش کردند، یک جوان از کجا می تواند این تعداد ضامن کارمند، چک دار و با کسر از حقوق بیاورد؟

متقی فر با بیان اینکه بر اساس قانون یک کارمند با چک یا سفته (نه هردو) برای ضمانت کافی است، تصریح کرد: متأسفانه این سخت گیری ها باعث شده تا جوانان نتوانند برای دریافت وام ازدواج خود ضامن فراهم کنند، به همین جهت هم یک عده افراد سودجو به صورت غیرقانونی به دنبال خرید وام ازدواج این افراد افتاده اند.

مدیرکل دفتر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با تأکید بر لزوم برخورد با افراد سودجو، گفت: این افراد با اطلاع از ناتوانی یک جوان برای آوردن ضامن، خودشان ضامن ها را پیدا می کنند و بعد در محضر از فردی که صاحب وام است امضا می گیرند تا پس از دریافت وام، عدد مشخصی را بردارند و مابقی مبلغ را به حساب فرد سودجو واریز کنند و در واقع وام خود را بفروشند.

وی ادامه داد: از آنجایی که این وام قرض الحسنه است و موقعیت خوبی دارد، افراد سودجو از نداشتن ضامن جوانان به خصوص در شهرستان ها سوءاستفاده می کنند و این اتفاق ناگواری است.

متقی فر با بیان اینکه قوه قضائیه باید به این موضوع ورود کند، گفت: ما این موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهیم کرد و امیدواریم هم با افراد سودجو برخورد مناسبی صورت گیرد و هم روند اعطای وام به نحوی تسهیل شود که یک جوان از روی ناچاری حاضر نشود وام خود را 40 یا 45 میلیون تومان بفروشد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف