فرودگاههای امام خمینی و مشهد مبدا عمده پروازهای اربعینی به عراق

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشور، گفت: بنا بر دستور وزیر راه و شهرسازی در ایام اربعین هرگونه فروش بلیط چارتری هواپیما به مقصد عراق ممنوع است و بلیط ها به صورت چارتر فروخته نمی شود.

حسن خوشخو، در مصاحبه با رادیو اربعین با بیان اینکه ما از تمام ظرفیت های صنعت هوانوردی کشور در ایام اربعین برای ارائه خدمات به زائرین اربعین حسینی استفاده می‌کنیم، افزود: در همین چارچوب بازه زمانی ۱۵ تا ۳۰شهریور ماه برای ارائه خدمات در نظر گرفته شده و فروش بلیط هواپیما از دوازدهم شهریور ماه آغاز می شود.

 وی با بیان اینکه هرگونه فروش بلیط هواپیما به صورت چارتر ممنوع شده است، ادامه داد: مبلغ تعیین شده برای بلیط رفت و برگشت زائران اربعین حسینی با مساعدت شرکت های هواپیمایی شش میلیون تومان خواهد بود.

 این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه ۲۱ هواپیمای کشور درگیر پروازهای اربعین هستند، ادامه داد: عمده پروازها از فرودگاه امام خمینی «ره» و مشهد انجام می شود و از ظرفیت سایر فرودگاه ها نیز بر اساس نیازهای مردم استفاده خواهد شد.

خوشخو با بیان اینکه از زائران می خواهیم که از سایت شرکت های هواپیمایی بلیط خود را تهیه کنند و بلیط رفت و برگشت خود را در همین ایران بخرند، افزود: اگر بر اساس شرایط پروازی کنسل شود، ما تلاش می کنیم از ظرفیت دیگر شرکت های هواپیمایی استفاده کنیم تا انتقال زوار با مشکلی روبرو نشود.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا شرکت های هواپیمایی عراقی نیز اقدام به انتقال زائران خواهند کرد و برای جلوگیری از بروز مشکلاتی که سال های قبل در این زمینه ایجاد می شد، سازمان هواپیمایی چه تدابیری اندیشیده است؟ اظهار کرد: شرکت‌های عراقی نیز درخواست هایی را برای انتقال زائران مطرح کرده اند ، در همین ارتباط نشست هایی را با آنها داشتیم و از آنها خواسته ایم که مقررات ما را رعایت کنند و برنامه خود را در این ارتباط به ما ارائه کنند و احتمالا از اوایل هفته آینده آنها برنامه های خود را اعلام و ما به مردم اطلاع رسانی می کنیم. 

 معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشور تاکید کرد: ما تلاش داریم تا مانع بروز مشکلاتی که بعضا در گذشته در این ارتباط از جمله در موضوع قیمت بوجود آمده، شویم. 

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف